URLپژوهشگران آمریكایی:

مصرف بیش از اندازه سیگار به بینایی صدمه می رساند

مصرف بیش از اندازه سیگار به بینایی صدمه می رساند

به گزارش كوتاه كننده لینك پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید نشان دادند كه مصرف بیش از اندازه سیگار می تواند به بینایی صدمه برساند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، بررسی جدید پژوهشگران "دانشگاه راتگرز"(Rutgers University) آمریكا نشان داده است كه مصرف بیشتر از ۲۰ نخ سیگار در روز می تواند به بینایی صدمه برساند.
"مركز كنترل و پیشگیری بیماری آمریكا"(CDC) تخمین می زند هم اكنون ۳۴.۳ میلیون بزرگسال سیگار می كشند و بیشتر از ۱۶ میلیون نفر به بیماری های در رابطه با سیگار كشیدن همچون بیماری های قلبی- عروقی مبتلا هستند.
در این پژوهش، ۷۱ شركت كننده سالم كه در زندگی خود كمتر از ۱۵ نخ سیگار كشیده بودند و ۶۳ نفر كه روزانه بیشتر از ۲۰ نخ سیگار مصرف می كردند مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد كه افراد دسته دوم به تنباكو معتاد هستند و هیچ تلاشی برای ترك سیگار نمی كنند. شركت كنندگان بین ۲۵ تا ۴۵ سال داشتند و بینایی آنها معمولی بود.
پژوهشگران، نحوه تشخیص رنگ ها را در شركت كنندگان بررسی كردند. یافته های این پژوهش، تغییرات قابل توجهی را در بینایی مربوط به رنگ های قرمز- سبز و آبی- زرد نشان دادند. برپایه این نتایج، مصرف مواد مخدر موجود در سیگار می تواند به توانایی دیدن رنگ ها صدمه برساند. پژوهشگران دریافتند توانایی كسانی كه زیاد سیگار می كشند، نسبت به كسانی كه سیگار مصرف نمی كنند، در تشخیص رنگ ها كمتر است.
"استیون سیلورستاین"(Steven Silverstein)، از نویسندگان این پژوهش اظهار داشت: دود سیگار، حاوی تركیباتی است كه برای سلامتی مضر هستند و می توانند ضخامت لایه های مغز را كاهش دهند و به مناطقی مانند لوب پیشانی كه نقش بزرگی در كنترل فكر دارد، صدمه برسانند. این تركیبات، فعالیت نواحی مغز كه به پردازش بینایی مرتبط هستند هم كم می كنند.


وی ادامه داد: پژوهش ما نشان داده است كه مصرف بیش از اندازه سیگار یا قرار گرفتن در معرض تركیبات آن، تشخیص بصری را تحت تأثیر قرار می دهد و اعتیاد به تنباكو، به نقص در پردازش بصری منجر می شود.
باآنكه این پژوهش، یك توضیح فیزیولوژیكی در مورد نتایج به دست آمده عرضه نمی دهد اما سیلورستاین باور دارد كه نیكوتین و سیگار می توانند به سیستم عروقی بدن صدمه برسانند و رگ های خونی و نورون های شبكیه چشم را تخریب كنند.
وی افزود: یافته های این پژوهش نشان می دهند كه نقص های پردازشی در افرادی كه به اسكیزوفرنی مبتلا هستند و بیش از اندازه سیگار می كشند هم باید مورد بررسی قرار گیرند.
این پژوهش، در مجله "Psychiatry Research" به چاپ رسید.1397/11/29
15:14:04
5.0 / 5
1128
تگهای خبر: سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک