URLكاوشگر اینسایت بروزرسانی شد

كاوشگر اینسایت بروزرسانی شد

كوتاه كننده لینك كاوشگر اینسایت بروزرسانی شد


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ناسا اخیراً اعلام نموده است كه "كاوشگر اینسایت"(InSight) حالا سپر محافظتی گنبدی شكل خویش را در اطراف لرزه سنج خود نصب كرده است.
به قول ناسا این سپر به كاهش سر و صدای پس زمینه از بادهای مریخ هم كمك می نماید و از قرار گرفتن ابزارهای این كاوشگر در مقابل گرمای مریخ هم محافظت می كند.
این سپر می تواند یك محافظ خوب برای ابزار "آزمایش لرزه ای برای ساختار داخلی"(SEIS) باشد. این ابزار داده ها را به صورت دقیق جمع آوری می كند و به زبانی دیگر پنجره ای جهت بررسی داخل مریخ است.
ناسا مجموعه ای از به روز رسانی هایی كه بر روی كاوشگر اینسایت انجام شده است را در توئیتر كاوشگر اینسایت منتشر نمود. در انیمیشنی كه ناسا منتشر نموده می توان لحظه نصب كردن سپر محافظتی را مشاهده كرد.
در حالیكه در زمین لرزه سنج ها معمولاً در زیر سطح زمین قرار می گیرد، اما لرزه سنج اینسایت در قسمت بیرونی و سمت راست آن قرار دارد. لرزه سنج می تواند امواج ساختار داخلی سیاره مریخ را ثبت كرده و به دانشمندان در توضیح مسئله پر رمز و راز "زلزله مریخ" (marsquake ) كمك نماید.
ابزار "آزمایش لرزه ای برای ساختار داخلی" برای اصلاح تغییرات آب و هوای مریخ ساخته شده است. لازم به ذكر است این ابزار در داخل یك ظرف عایق شش ضلعی قرار دارد.
فضاپیمای اینسایت
فضاپیمای رباتیك سطح نشین مریخ "اینسایت"(InSight) ناسا اولین تصویر سلفی خویش را تنها مدتی بعد از رسیدن به سیاره سرخ، ارسال كرد.
این فضاپیما ۵ مه ۲۰۱۸ از كالیفرنیا به فضا پرتاب شد و در ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ ساعت ۱۱: ۱۶ شب به وقت تهران روی سطح مریخ فرود آمد.
وظیفه این فضاپیما، بررسی بخش های عمیق مریخ است تا اطلاعاتی مانند علائم حیاتی این سیاره، پالس و دمای آنرا بررسی كند. به قول ناسا، این فضاپیما برای اولین بار، امكان بررسی سیاره مریخ را از زمان تشكیل آن (۴.۵ میلیارد سال گذشته) فراهم خواهد نمود.
محل فرود "اینسایت"، "هامونه الیسیوم"(Elysium Planitia) دومین منطقه بزرگ آتشفشانی در مریخ است كه مسطح و عاری از سنگ است و این برای سالم بودن تجهیزات "اینسایت" بسیار مناسب می باشد.
"اینسایت" ظرفیت حمل ۵۰ كیلوگرم بار مفید را داشت و بار او شامل تجهیزات علمی همچون لرزه سنج، جعبه سنسور بار، دوربین ها، سامانه نصب تجهیزات و پس بازتابگر لیزری(Retroreflector) بود.1397/11/17
17:28:40
5.0 / 5
1364
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک