URLكشف تاثیر یك آنتی بیوتیك در پیشگیری از مبتلاشدن به آلزایمر

كشف تاثیر یك آنتی بیوتیك در پیشگیری از مبتلاشدن به آلزایمر

به گزارش كوتاه كننده لینك دانشمندان اخیرا كشف كرده اند كه یك آنتی بیوتیك رایج به پیشگیری از مبتلا شدن به آلزایمر و افزایش طول عمر كمك می نماید.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا، به نقل از دیجیاتو، محققان می گویند كه حیوانات تحت درمان با داروهای شاخه مینوسایكلین كه كاربرد زیادی در تولید آنتی بیوتیك ها دارد، میزان پروتئین در سلول هایشان بالانس شده و در نتیجه طولانی تر زندگی كرده اند. سلول ها، پروتئین را بعنوان بخشی از سوخت و ساز معمول خود تولید كرده و آنرا مصرف می كنند. همین طور برای سالم ماندن یك سلول نیاز است كه مقداری مشخص پروتئین در آنها وجود داشته باشد.
البته بخش تاریك ماجرا آن جایی است كه بالانس سوخت و ساز پروتئین در سلول ها بهم می خورد و ساختارهای پروتئینی كروی شكلی به نام پلاك های پیری (SP) در خارج نورون های برخی مناطق مغز تشكیل می شوند؛ نتیجه این اتفاق بیماری هایی مثل آلزایمر، پاركینسون و ALS است.
حال تحقیقات جدید نشان می دهند كه مینوسایكلین به پیشگیری از تجمع پروتئین ها كمك می نماید. قبل از این تاثیر، این دست از آنتی بیوتیك ها روی تجمع پروتئین های سلول آزمایش نشده بود و این تحقیق می تواند تاثیرات جالبی را روی پیشگیری از بیماری هایی مانند آلزایمر بگذارد.
در این آزمایش، تاثیر مینوسایكلین روی دو گروه از كرم های پیر و جوان كه در معرض پروتئین های منجر به پاركینسون بودند تست شد كه نتیجه آن افزایش طول عمر هر دو گروه از كرم ها بود.
البته این نتایج صرفا روی كرم ها جواب داده و هنوز معین نمی باشد كه آیا روی انسان ها هم تاثیر خواهد گذاشت یا خیر. از این نكته هم نباید غافل شد كه مینوسایكلین در دراز مدت تاثیری منفی روی سلامت انسان می گذارند. برمبنای تحقیقی در سال 2007، این گروه از آنتی بیوتیك ها به قدرت گرفتن بیماری ALS (اسكلروز جانبی آمیوتروفیك- نوعی بیماری پیش رونده عصبی) سرعت می بخشند.
البته اگر از مینوسایكلین به صورت مستقیم در درمان بیماری استفاده نشود هم اساسا این تحقیق تازه روی كشف راه های جدیدی برای درمان آلزایمر و بیماری هایی از این دست موثر خواهد بود. جدا از این موارد، بتازگی محققان دانشگاه كالیفرنیا هوش مصنوعی به خصوصی را طراحی نموده اند كه به درمان بیماری آلزایمر كمك شایانی می كند.
1397/09/12
13:56:22
5.0 / 5
1444
تگهای خبر: آزمایش , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک