URLمعاون علمی ریاست جمهوری خبر داد:

صادرات محصولات هوایی دانش بنیان، تمام اجزای جنگنده ها داخلی است

صادرات محصولات هوایی دانش بنیان، تمام اجزای جنگنده ها داخلی است

كوتاه كننده لینك: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: ایران جزء چند كشور اول تولید پهپاد در دنیا به حساب می آید كه این پیشرفت مدیون بخش خصوصی دانش بنیان است.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از مهر، سورنا ستاری در نهمین همایش و نمایشگاه بین المللی هوایی ایران با تاكید بر ضرورت پشتیبانی از استارت آپ های بخش خصوصی حوزه هوا و فضا اظهار داشت: تا زمانی كه منابع مالی دولت با نوآوری بخش خصوصی ادغام نشود نمی توان فعالیت های این بخش را از آنچه هست، توسعه بیشتری داد. بعنوان مثال در بخش هوانوردی نظامی با نوآوری هایی كه انجام شده و بخش خصوصی در آن دخالت داده شد به جایی رسیدیم كه جنگنده های ما عملاً همه اجزایش تولید داخل شده است.
وی با تاكید بر اینكه در میان چند كشور اول دنیا در زمینه تولید پهپاد (پرنده هدایت پذیر از دور) هستیم كه مدیون بخش خصوصی است، اظهار داشت: پشتیبانی از پهپادها و توسعه بخش هوافضا جزء اولویت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
ستاری افزود: در این سالها سعی كردیم تا استارت آپ های هوافضا توسعه یابد و بازار این حوزه در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد.
به گفته وی، علاوه بر نهادهای نظامی بخش هوانوردی، سازمان هواپیمایی كشوری و حوزه هوانوردی غیر نظامی هم می تواند از خدمات شركت های دانش بنیان این حوزه استفاده نماید.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان كرد: مبحث تأیید و عرضه استارت آپ های تولید هواپیما و قطعات آن از تولیدات شركت های دانش بنیان را در سازمان هواپیمایی كشوری پیگیری می نماییم و به پیشرفت های خوبی رسیده ایم ضمن اینكه صادرات محصولات هوایی دانش بنیان هم در دستور كار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار داشته و جزء اولویت های ماست.

1397/09/05
20:35:41
5.0 / 5
1415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک