URLبا همكاری آلمانی ها؛

طرح بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست كلید خورد

طرح بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست كلید خورد

كوتاه كننده لینك: طرح بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی با همكاری وزارت محیط زیست آلمان از امروز كلید خورد.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از مهر، پیاده سازی و كارهای مناسب و كارآمد برای جذب مشاركت حداكثری مردم، نیروی انسانی جوان و تحصیلكرده، بخش خصوصی، شركت های خدمات انرژی و دانش بنیان برای رفع چالش های مهم جامعه و مسائل در رابطه با انرژی و محیط زیست در دستور كار معاونت علمی و فناوری بوده است همینطور سازماندهی و مدیریت تلاش های ملی برای حل مسائل كلان و ابرچالش ها از سال ۹۲ با شروع كار دولت یازدهم پیگیری شده است بنابراین سازماندهی امر بهینه سازی انرژی، آب، محیط زیست از مهمترین برنامه های معاونت علمی به حساب می آید.
مهمترین این تلاش ها تصویب آیین نامه بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست است كه در معاونت علمی تنظیم و به شورای عالی انرژی پیشنهاد شد كه در اسفند ۹۶ ابلاغ گردید.
بر اساس این مصوبه انرژی صرفه جویی شده و بر اثر اقدامات مصرف كننده و بخش خصوصی قابل فروش به بخش ها و مصرف كننده ها با تعرفه بالا خواهد بود. این طرح سبب می گردد توجیه اقتصادی داشته باشد و پروژه های صرفه جویی و بهینه سازی انرژی افزایش یابد.
در راستای تسریع پیاده سازی بهینه سازی انرژی و محیط زیست تفاهم نامه همكاری بین معاونت علمی و فناوری و وزارت محیط زیست آلمان در اسفند ۹۵ به امضا رسید و قرار بر این شد همكاری در زمینه پیاده سازی بازار انتقال تجربه در حوزه بهینه سازی انرژی و محیط زیست، جذب مشاركت نهادها و شركت های آلمانی و اجرای طرح های نمونه در مناطق صنعتی، شهری و روستایی انجام گیرد.
بر اساس این تفاهم نامه وزارت محیط زیست آلمان، شركت وابسته به انستیتو اقتصاد آلمان را بعنوان مشاور اصلی و مدیریت پروژه برگزید و دو شركت آلمانی در هامبورگ و اشتوتگارت و یك شركت دانش بنیان ایرانی بعنوان نیروهای عملی و فنی برگزیده شدند. همكاری معاونت علمی و فناری با وزارت محیط زیست آلمان عملا از مرداد ۹۷ شروع شده و نشست های آغازین پروژه از امروز ۳۰ آبان برگزار گردید.
مدت زمان اجرای این پروژه سه ساله خواهد بود.
طرح ملی تولید بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست بر مبنای قانون اصلاح قانون مصرف انرژی، ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و خط مشی شورای عالی انرژی به اجرا در می آید و ۵ دستگاه اجرایی مهم بخش انرژی همچون سازمان برنامه بودجه، وزارت نفت، وزارت نیرو، سازمان حفاظت محیط زیست و معاونت علمی مسئولیت پیاده سازی طرح ملی را برعهده دارند و برای اجرای پروژه های نمونه بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست با معاونت علمی همكاری می كنند.
نظارت عالی بر عملكرد بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست بر عهده كمیسیون تخصصی صرفه جویی انرژی با مشاركت مدیران سطح بالای دستگاه های اجرایی در دبیرخانه شورای عالی انرژی خواهد بود.
معاونت علمی و فناوری در نظر دارد شركت های خدمات انرژی و دانش بنیان را برای اجرای طرح های بهینه سازی انرژی، توسعه و كاربرد فناوری های كارآمد انرژی را فعال كند و از تلاش های بخش خصوصی بخصوص شركت های دانش بنیان برای اجرای طرح ملی بهینه سازی انرژی، آب و محیط زیست حمایت كند.
طرح بهینه سازی انرژی و محیط زیست با همكاری وزارت محیط زیست آلمان و معاونت علمی از امروز كلید خورد و مقرر است به واسطه شركت های دانش بنیان و استارت آپ ها اجرایی شود.

1397/09/01
20:35:17
5.0 / 5
1148
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک