URLافزایش خودكشی در اثر بلا شدید جسمی

افزایش خودكشی در اثر بلا شدید جسمی

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران كانادایی دریافتند كه میزان خودكشی در افرادی كه به بلا های شدید جسمی مبتلا هستند، بیشتر است.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از یورك الرت، افرادی كه در اثر تصادف رانندگی یا سقوط از بلندی، بلا های جدی می بینند، معمولا بیشتر در معرض مبتلاشدن به اختلالات روحی قرار دارند و باید در بیمارستان بستری شوند اما یك پژوهش جدید نشان داده است كه امكان دارد تمایل به خودكشی باز در این افراد بیشتر باشد.
دكتر "كریستوفر ایوانز" (Christopher Evans)، استاد "دانشگاه كویینز" (Queen's University) كانادا و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ضربه روانی، معمولا مبتلاشدن به اختلالات روانی را تا ۴۰ درصد بالا می برد. متداول ترین اختلالات روحی در این زمینه، سوء مصرف الكل و دارو و اختلالات افسردگی عمده هستند.
ضربه یا تروما (Trauma) در دانش پزشكی، به هر نوع بلا دیدگی، ضربه، جراحت و شوك وارد شده به بدن انسان گفته میگردد كه از خارج به بدن وارد شود و عامل درونی یا بیماری در بدن، علت احداث بلا نباشد.
شواهد كمی در مورد ارتباط میان بلا های شدید و مشكلات روحی سپس آن وجود دارد. این پژوهش جدید كه روی ۱۹ هزار بیمار صورت گرفت، نشان داده است بیشتر شركت كنندگان مبتلا به ترومای روانی، مرد هستند، در نواحی شهری زندگی می كنند و دچار سانحه رانندگی شده اند. شرایط بد اجتماعی و اقتصادی، سكونت در شهر و بلا های ناشی از سوانح رانندگی، با مشكلات وخیم روانی در ارتباط هستند.


پژوهشگران در این بررسی دریافتند كه ترومای روانی، تا حد زیادی در كودكان و جوانان زیر ۱۸ سال مشاهده میگردد. خودكشی، در افراد مبتلا به بلا فیزیكی، بالاتر است و سالانه از میان هر ۱۰۰ هزار بیمار مبتلا به بلا فیزیكی، ۷۰ خودكشی رخ می دهد.
در مقاله این پژوهش آمده است: بیمارانی كه از بلا های شدید رنج می برند، تا حد قابل توجهی در معرض مبتلاشدن به اختلالات روانی قرار دارند و امكان دارد در سال های سپس آسیب، به خودكشی دست بزنند.
پژوهشگران تاكید نمودند كه افراد مبتلا به ترومای روانی همچون كودكان و جوانان، به حمایت و توجه بالایی نیاز دارند.
این پژوهش در "مجله انجمن پزشكی كانادا" (CMAJ) به چاپ رسیده است.1397/08/21
18:26:53
5.0 / 5
1213
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک