URLدر سال ۲۰۲۰؛

موزه ملی علوم و فناوری میزبان مجمع موزه‎های علوم و فناوری دنیا شد

موزه ملی علوم و فناوری میزبان مجمع موزه‎های علوم و فناوری دنیا شد

كوتاه كننده لینك: موزه ملی علوم و فناوری ایران میزبان چهل و هشتمین مجمع بین‎المللی موزه‎های علوم و فناوری جهان –سیموست- در سال ۲۰۲۰ شد.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از موزه ملی علوم و فناوری، چهل و ششمین مجمع سالانه كمیته بین ‏المللی موزه ‏ها و مجموعه ‏های علوم و فناوری (CIMUSET) با عنوان «موزه ها در دنیای دیجیتال» از تاریخ ۲۳ تا ۲۶ مهرماه سال جاری در شهر اُتاوا كانادا، با همكاری موزه انجنیوم Ingenium و با حضور بیشتر از ۵۰ كشور دنیا برگزار گردید.
موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران با حضور در این مجمع آمادگی خویش را برای میزبانی چهل و هشتمین مجمع سالانه موزه های علوم و فناوری جهان در سال ۲۰۲۰ اعلام نمود.
با توجه به برگزاری این مجمع در سال ۲۰۱۹ در توكیو، دكتر سیف‎اله جلیلی رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران با معرفی این موزه و ظرفیت‎های ایران، نظر اعضای بُرد اجرایی سیموست را برای میزبانی این مجمع در سال ۲۰۲۰ جلب كرد تا در نهایت از بین كشورهای ایران، چین و كره جنوبی، «ایران» رسما به عنوان میزبان چهل و هشتمین مجمع سالانه موزه های علوم و فناوری جهان در سال ۲۰۲۰ انتخاب گردید.
فعالیت كمیته بین ‏المللی موزه‏ ها و مجموعه‏ های علوم و فناوری (CIMUSET) نه تنها در زمینه موزه ‏های علوم و فناوری سنتی و تاریخی، بلكه ساینس‎سنترها و مراكز علم فعلی كه به ترویج و توسعه علم و فناوری در بین اقشار جامعه بخصوص كودكان در سراسر جهان می پردازند، را هم شامل می‎شود.
موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، تنها موزه مشابه مراكز علم در دنیاست كه از سال ۱۳۸۹ با هدف تولید فضایی فعال و آگاهی‎بخش و به منظور آشنایی با میراث و خدمات علمی، فرهنگی دانشمندان و فرهیختگان ایرانی شروع به فعالیت كرد.

1397/08/07
15:11:39
5.0 / 5
1317
تگهای خبر: دیجیتال , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک