URLدبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری:

عملكرد مناطق ویژه علم و فناوری ارزیابی می گردد

عملكرد مناطق ویژه علم و فناوری ارزیابی می گردد

كوتاه كننده لینك: دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: عملكرد مناطق ویژه علم و فناوری بررسی خواهد شد و در صورت نیاز اصلاحاتی در قوانین این مناطق تولید می گردد.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از مهر، مسعود برومند عصر امروز در حاشیه جلسه كمیسیون دائمی شورای عتف در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این جلسه مبحث فعالیت مناطق ویژه علم و فناوری مورد بررسی قرار گرفت.
وی اضافه كرد: مناطق ویژه علم و فناوری بعنوان یك تجربه جهانی وجود دارد و در كشور ما هم برای آن آئین نامه ها و مقرراتی تدوین شده است.
دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تصریح كرد: هم اكنون ۵ منطقه ویژه علم و فناوری در كشور بوجود آمده اما این نكته مورد اهمیت است كه طراحی های صورت گرفته در این زمینه موفق بوده یا خیر.
وی تصریح كرد: باید بررسی شود كه مناطق ویژه علم و فناوری در كشور را توسعه دهیم و یا اگر مورد نیاز است اقدامات اصلاحی برای این مناطق صورت گیرد.
برومند تصریح كرد: هم اكنون پارك های علم و فناوری بعنوان ركن اساسی در توسعه استانها نقش ایفا می كنند. ازاین رو برای توسعه این مراكز منابع و هماهنگی های لازم با سازمان برنامه و بودجه و سایر سازمانها صورت می دهیم.
دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در مورد پارك های علم و فناوری به صورت ماهیانه جلساتی برگزار می نماییم كه در این جلسات مسئولان سازمانهای مرتبط همچون معاونت علمی و فناوری، صندوق نوآوری و شكوفایی و نمایندگان سازمان برنامه و بودجه حضور دارند و در مورد رشد این مراكز مذاكره صورت می گیرد.
وی در مورد مناطق ویژه علم و فناوری در كشور اظهار داشت: با عنایت به مطالبی كه در جلسه امروز عنوان شد تاكید شده كه فعالیت عملكرد این مناطق مورد بررسی قرار گیرد.
برومند تصریح كرد: در جلسات آتی كمیسیون های دائمی شورای عتف این مورد بررسی خواهد شد.
وی در مورد توقف فعالیت مناطق ویژه علم و فناوری در كشور هم اظهار داشت: زمانی كه مبحث بررسی این مناطق مطرح می گردد به معنای توقف فعالیت آنها نیست و هم اكنون تعاریفی برای این مناطق وجود دارد و این مناطق هم فعال می باشند.
دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تصریح كرد: بحث بر سر این است كه ارزیابی از عملكرد این مناطق صورت گیرد و بر مبنای آن اگر نیاز باشد اصلاحاتی هم صورت گیرد.
وی تصریح كرد: همینطور بعد از بررسی های لازم اگر نیاز باشد تغییراتی در قوانین این مناطق اعمال خواهد شد.
برومند عنوان كرد: درخواست های جدیدی در استانها برای تولید مناطق ویژه علم و فناوری مطرح شده اما این درخواست ها را نگه داشتیم تا بررسی در مورد عملكرد این مناطق را انجام دهیم.
وی تصریح كرد: با عنایت به اینكه در حال نزدیك شدن به فصل بودجه ریزی هستیم ازاین رو امكان دارد در جلسات آینده بیشتر به مبحث بودجه علم و فناوری بپردازیم و بررسی مناطق ویژه علم و فناوری در جلساتی دیگری مورد بررسی قرار گیرد.
برومند افزود: در جلسه امروز مبحث موثر بودن بخشی از تبصره های بودجه هم مورد بررسی قرار گرفت.
وی خاطرنشان كرد: این مورد كه آیا تبصره ها در حوزه موثر است یا خیر، در این جلسه مذاكره و تاكید شد كه برای آن باید ارتباط میان دستگاهها با پروژه های پژوهشی افزایش یابد.
برومند در انتها اظهار داشت: اجرای پروژه های بزرگ پژوهشی نیازمند همكاری میان دستگاههای مختلف است.
وی همینطور از انعقاد تفاهم نامه همكاری بین وزارت علوم و وزارت دفاع اطلاع داد.

1397/07/27
22:23:03
5.0 / 5
1268
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک