URLبرای سربازان ؛

لباس ضدگلوله از جنس تار عنكبوت ساخته می گردد

لباس ضدگلوله از جنس تار عنكبوت ساخته می گردد

كوتاه كننده لینك: شركتی با كمك دستكاری ژنتیك تارهای عنكبوت می خواهد نوعی لباس ضدگلوله برای سربازان تهیه نماید. لباس های تهیه شده از این محصول انعطاف پذیر و سبك تر هستند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از دیلی میل، ارتش آمریكا مشغول آزمایش یك لباس عنكبوتی جدید است. این لباس در حقیقت یك زره ضدگلوله است.
لباس مذكور از ماده ای به نام «ابریشم اژدها» (Dragon Silk) تولید شده كه انعطاف پذیر است. هم اكنون پانل های پارچه مانندی از این ماده برای قابلیت های حفاظت از سربازان در برابر تاثیر موشكهای بالستیك هم آزمایش می شوند.
شركت سازنده این محصول ادعا می كند این یكی از قدرتمندترین مواد جهان است و كرم های ابریشمی كه از لحاظ ژنتیكی مهندسی شده اند، آن را تولید كرده اند.
شركت Kraig Biocraft Laboratoriesاعلام كرده اولین نمونه از این پنل ها را به روسای ارتش آمریكا تحویل داده است.
در بیانیه این شركت آمده است: این پنل ها برای بررسی میزان مقاومت در برابر گلوله ها ارزیابی شده اند. هدف از تولید آنها جایگزینی سبكتر و راحت تر از لباس های ضدگلوله برای سربازان است.
ابریشم اژدها در حقیقت تار دستكاری شده عنكبوت است كه قدرت و استقامت نمونه واقعی را تقلید می كند اما می توان آن را به وسیله كرم ابریشم های مخصوص به صورت انبوه تولید كرد.
به هر حال تار تولید شده عنكبوت بسیار انعطاف پذیر است و قابلیت تحرك و راحتی بیشتری برای فرد فراهم می آورد.
این شركت می خواهد یك واحد تولیدی در ویتنام افتتاح كند و محصولات ابریشم اژدها را گسترش دهد.

1397/06/01
13:56:41
5.0 / 5
1293
تگهای خبر: آزمایش , شركت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک