URLبر اساس قانون ارزیابی شركتها؛

شركت های دارای سوء سابقه از شمول دانش بنیانی خارج می شوند

شركت های دارای سوء سابقه از شمول دانش بنیانی خارج می شوند

كوتاه كننده لینك: شركت های دانش بنیانی كه سوء سابقه داشته باشند از دانش بنیانی خارج خواهند شد و تاییدیه معاونت علمی و فناوری را دریافت نمی كنند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از مهر، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معیارهایی برای ارزیابی شركت های دانش بنیان و كالاها و خدمات این شركتها در نظر گرفته است تا به مرحله دانش بنیانی برسند.
ارزیابی شركت ها و محصولات شركتها برای دریافت تائیدیه دانش بنیانی باید بر مبنای معیارهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سنجیده شوند.
معیارهای ارزیابی كالا و خدمات برای دانش بنیان شدن
سطح فناوری، مرحله تولید در حد آزمایشگاهی، طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه از معیارهای ارزیابی برای دریافت تاییدیه دانش بنیانی شدن به شمار می روند.
معیارهای ارزیابی شركت های دانش بنیان
شركت های دانش بنیان شامل چهار دسته نوپای سطح یك، دو و شركت های تولیدی سطح یك و دو می شوند.
شركت­ ها می توانند با عرضه خدمات تجاری سازی مطابق با فهرست كالاها و خدمات دانش بنیان، بصورت شركت «تولیدی نوع ۲» تایید شوند. همینطور شركت ­های عرضه دهنده خدمات شتابدهی كسب و كار مطابق با فهرست كالاها و خدمات دانش بنیان و بدون نیاز به اسناد فروش، می ­توانند بصورت شركت «نوپا نوع ۲» یا «تولیدی نوع ۲» تایید شوند.
تاییدیه دانش بنیان شركت­ها جهت استفاده از مزایای قانونی، به مدت ۲ سال بوده و تمدید این زمان، منوط به ارزیابی و تایید مجدد شركت از جانب معاونت علمی است.
بررسی سوءسابقه شركت های دانش بنیان
شركت هایی كه سوء سابقه و تخلفات مكرر در عمل به تعهدات خود داشته اند (در زمینه تسهیلات، حمایت ها، مالیات، بیمه و...)، از شمول بررسی در قالب این آئین نامه خارج می شوند.
اعضای كارگروه، مشخصات شركت هایی را كه در تعامل با آنها از انجام تكالیف قانونی و تعهدات خودداری كرده اند، در اختیار كارگروه قرار می دهند. صندوق نوآوری و شكوفایی با استفاده از دریافت اطلاعات از سایر نهادهای مالی، سابقه مالی شركت های دارای سوء سابقه را استخراج و در اختیار كارگروه قرار می دهد.
در صورت تشخیص كارگروه، دبیرخانه كارگروه می تواند از سایر مراجع ذیربط هم استعلام های لازم را دریافت كند. در صورت اعتراض شركت هایی كه سوء سابقه دارند، دبیرخانه كارگروه وضعیت شركت را مورد بررسی قرار می دهد و در نهایت تصمیم گیری می كند.
همینطور تاییدیه شركت های دانش بنیان كه تخلفات مكرر در عمل به تعهدات خود داشته باشند (تسهیلات مالی و حمایت ها)، لغو می گردد.

1397/04/29
23:21:48
5.0 / 5
1172
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک