URLتوسعه توسط محققان ام آی تی

هوش مصنوعی چشم سوم

هوش مصنوعی چشم سوم

به گزارش كوتاه كننده لینك، گروهی از محققان و دانشجویان علوم كامپیوتر و آزمایشگاه هوش مصنوعی موسسه فناوری ماساچوست MIT در تحقیقات اخیرشان یك فناوری هوش مصنوعی بسیار جالب را توسعه داده اند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از تك تایمز، این فناوری شگفت انگیز می تواند اشیا را حتی در صورت پنهان شدن هم شناسایی كند.

این سیستم از یك فناوری رادار مانند برای ردیابی افراد در حین حركتشان استفاده می نماید. این فناوری "RF-Pose" نام دارد و قادر به تشخیص حالات افراد اعم از طریق رفتن، نشستن، ایستادن، و دست تكان دادن آنها هم است.

در آزمایشات اولیه این فناوری توانست با دقت 83 درصد افراد را شناسایی كند بنابراین توسعه دهندگان آن بر این باورند كه RF-Pose می تواند در آینده در كارهای مختلف همچون كارهای پلیسی، عملیات نجات و مراقبت های بهداشتی، مورد استفاده قرار گیرد.


این فناوری توسط گروهی از محققان و دانشجویان علوم كامپیوتر و آزمایشگاه هوش مصنوعی ام.آی.تی و به رهبری "دینا خطابی"(Dina Katabi) دانشند سوری الاصل علوم كامپیوتر توسعه یافته است.

به گفته محققان این فناوری از هوش مصنوعی برای آموزش دستگاههای بی سیم استفاده می نماید تا به آنها آموزش دهد چگونه احساسات و حركات افراد را حتی از پشت دیوار تشخیص دهند.

جز اصلی RF-Pose یك فرستنده رادیویی بزرگ است. یك شبكه عصبی هم برای تجزیه و تحلیل این سیگنال های رادیویی و تشخیص حركات افراد مانند ایستادن، نشستن هم استفاده شده است.

یكی از قابلیت های شگفت انگیز RF-Pose این است كه این فناوری قادر به بررسی و نظارت بر بیماری هایی نظیر پاركینسون، اِم اِس و دیستروفی ماهیچه ای هم است به طوریكه RF-Pose با جمع آوری داده ها می تواند تصویری از چگونگی پیشرفت بیماری را نقاشی كند.


 

1397/04/19
23:18:34
5.0 / 5
1886
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک