URLبا قیمت یك چهارم نمونه خارجی؛

محصول ابداعی دانش بنیان ها برای رفع پوسیدگی دندان بدون تراشیدن

محصول ابداعی دانش بنیان ها برای رفع پوسیدگی دندان بدون تراشیدن

به گزارش کوتاه کننده لینک، یک شرکت دانش بنیان موفق به عرضه محصولی دانش بنیان شده که بدون احتیاج به تراشیدن دندان و صدمه زدن به آن به سلامت دهان و دندان افراد کمک می نماید.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، کیانا شکفته مدیرعامل شرکت فرتاک اندیشه برنا در مورد محصولات این شرکت و کاربرد آنها اظهار داشت: شرکت ما در گام اول برای یکی از محصولات خود موفق به دریافت نشان دانش بنیان شده است. این محصول در زمینه مرتفع ساختن پوسیدگی های اولیه در مراحل ابتدایی فعالیت می کند و می تواند بدون احتیاج به تراشیدن دندان و بدون ایجاد صدمه به آن، پوسیدگی ها و لکه های سفید روی دندان را از بین ببرد. این محصول در ایران نمونه مشابهی ندارد و در سطح دنیا هم تنها یک نمونه مشابه خارجی دارد.
وی تصریح کرد: قیمت این محصول حدود یک چهارم نمونه مشابه خارجی آن است.
شکفته خاطرنشان کرد: علاوه بر محصول قبلی، هم اکنون درحال کوشش برای دانش بنیان کردن محصول دیگری هم هستیم. این محصول، محلولی به نام نقره فلوراید است که بعنوان یک ماده پیشگیری کننده از پوسیدگی در سطح جهانی شناخته می شود. ما مفتخریم که برای نخستین بار در ایران موفق به تولید صنعتی این محصول در مقیاس بزرگ شده ایم.
وی ضمن اشاره به مزایای نقره فلوراید اظهار داشت: این محلول می تواند در مناطقی که دسترسی به خدمات دندانپزشکی دشوار یا ناممکن است، بعنوان یک اقدام پیشگیرانه مؤثر مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از نقره فلوراید همینطور می تواند به صورت قابل توجهی از پوسیدگی دندان در افراد با سطوح بالای پوسیدگی جلوگیری نماید. حتی در مواردی که پوسیدگی دندان رخ داده است، استفاده از نقره فلوراید می تواند از پیشرفت بیشتر آن جلوگیری نماید.
ارائه این محصول به بازار، یکی از بزرگ ترین دستاوردهای مجموعه ما در حوزه دندانپزشکی به حساب می آید.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در مورد رقم اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم بوجود آمده توسط این مجموعه اظهار داشت: در مجموعه ما به صورت مستقیم ۱۵ نفر و غیرمستقیم قابل شمارش نیستند.
شکفته در انتها در مورد استفاده از حمایت های معاونت علمی ریاست جمهوری اظهار داشت: در زمینه تسهیل و تسریع فرایند اداری پیچیده و طولانی و فضای مناسب احتیاج به حمایت ویژه داریم. همینطور محصول ما در زمینه پیشگیری پوسیدگی دندان احتیاج به یک سری قانونگذاری دارد که در تمام روستاها و مکان هایی که به دندانپزشک دسترسی ندارند استفاده گردد.

1403/04/13
09:45:02
5.0 / 5
259
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک