URLمعاون امور مجلس معاونت علمی مطرح كرد؛

جان باردیگر شرکت های بخش خصوصی با تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان

جان باردیگر شرکت های بخش خصوصی با تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان

به گزارش کوتاه کننده لینک، معاون حقوقی و امور مجلس معاونت علمی اظهار داشت: شرکتهای بخش خصوصی با تصویب قانون جهش تولید جان باردیگر گرفتند و در نتیجه مشارکت مردم در زمینه اقتصاد، ملموس شد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، به قول رضا محمودی لموکی قانون جهش تولید دانش بنیان هم یکی از نخستین قوانینی بود که در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفت؛ این قانون سند افتخاری برای مجلس یازدهم باقی می ماند و منشأ ثمرات زیادی خواهد بود.
رضا محمودی لموکی، معاون حقوقی و امور مجلس معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری ضمن اشاره به این که آن چه در بیانات رهبر انقلاب به صورت واضح دیده می شود تکیه بر مبحث «جهت گیری انقلابی» نمایندگان مجلس یازدهم است، عنوان کرد: در گذشته اقتصاد کشور بشدت وابسته به نفت بوده و زمانیکه به علت شرایط تحریم، فروش نفت گرفتار نوسانات شدیدی شد، اثرات مخرب آن هم نمود پیدا کرد و لزوم جدایی اقتصاد از نفت را دوچندان کرد. همان دغدغه ای که بارها رهبری معظم انقلاب بر آن تاکید کرده و چاره آنرا در اقتصاد دانش بنیان دانسته اند.
وی یکی از افتخارات مجلس شورای اسلامی را تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان برشمرد و افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات، کمیسیون اصلی معاونت علمی و فناوری در مجلس یازدهم بود که از دل فعالیتهای این کمیسیون «قانون جهش تولید دانش بنیان ها» خارج شد و کمیسیون اقتصادی و کمیسیون صنایع هم از کمیسیون های همکار معاونت علمی بودند.
محمودی لموکی ضمن اشاره بر این که قانون «جهش تولید دانش بنیان» یکی از اقدامات مکمل در جهت توسعه زیست بوم دانش بنیان و نمایانگر مشارکت مردم است؛ اظهار داشت: این قانون بعد از سه سال تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تعامل با مجلس شورای اسلامی به نتیجه رسید و مصوب شد. قانونی که به دنبال رفع نقصها و مشکلات قانونی پیش روی کسب وکارهای دانش بنیان و خلاق و تضمین کننده ۲۰ سال آینده کشور در حوزه اقتصاد دانش بنیان است.
معاون حقوقی و امور مجلس معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، یکی از تبلورهای عینی تحقق شعار سال را «قانون جهش تولید دانش بنیان» دانست و اظهار داشت: قانون «جهش تولید دانش بنیان» دست بخش خصوصی را باز کرد؛ شرکتهای بخش خصوصی با تصویب این قانون جان باردیگر گرفتند و در نتیجه مشارکت مردم در زمینه اقتصاد، ملموس شد.
محمودی لموکی در مورد خاطرات خوب برجای مانده از مجلس یازدهم در زمینه قانون گذاری کشور، اظهار داشت: تصویب تبصره های مکمل برای اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان در قوانین بالادستی و تشکیل فراکسیون قانون دانش بنیان از دیگر دستاورد های پرارزش مجلس یازدهم است.
به گفته معاون حقوقی و امور مجلس معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، مجلس شورای اسلامی در سالگرد روز تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان، رویداد «نظاره قانون جهش تولید دانش بنیان» را با حضور ذی نفعان قانون، شرکتهای دانش بنیان، فعالان زیست بوم فناوری و دستگاههای اجرایی در رابطه با قانون برگزار کرد تا میزان موفقیت، عدم موفقیت، چرایی و چالش های اجرایی شدن قانون بررسی شود.
او اضافه کرد: معاون علمی سابق رئیس جمهوری، نهال قانون جهش تولید دانش بنیان را کاشت و در ادامه این مسیر با اعتقاد قلبی دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی و حمایت های تمام قد ایشان، کار سرعت گرفت و دستاوردهای عظیمی بر جای گذاشته شد که جای تقدیر و قدردانی دارد.
لموکی در انتها با اشاره به اینکه مجلس یازدهم، دورنمای کشور را ترسیم کرد، تصریح کرد: معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با حضور پررنگ خود در کمیسیون های صنایع، اقتصاد و … برای استمرار و احیای قانون جهش تولید دانش بنیان تلاشهای زیادی کردند.


منبع:

1403/03/06
13:23:48
5.0 / 5
206
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک