URLمعاون فناوری وزیرعلوم اعلام كرد:

برنامه وزارت علوم برای افزایش ضریب نفوذ فناوری در صنایع سنتی

برنامه وزارت علوم برای افزایش ضریب نفوذ فناوری در صنایع سنتی

به گزارش کوتاه کننده لینک، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اظهار داشت: در سال جهش تولید با مشارکت مردم برنامه داریم تا میزان نفوذ فناوری را در صنایع سنتی افزایش دهیم و 10 پارک علم و فناوری برای انجام این ماموریت انتخاب شدند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از وزارت علوم، سجاد محمد علی نژاد امروز در نشست خبری هجدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان نمونه عینی مشارکت مردم در اقتصاد هستند چون این شرکتها عموما توسط دانش آموختگان و نخبگان ایجاد می شوند.
محمد علی نژاد، ایجاد کسب و کارهای مبتنی بر دانش و فناوری را کلیدی ترین رکن در ایجاد رشد پایداری اقتصادی دانست و اظهار داشت: ازاین رو اساسا ورود کسب و کارهای دانش بنیان سبب خواهد شد تا ارزش افزوده جدیدی به زنجیره تامین کشور اضافه شود.
وی اعلام نمود: تا حالا ۵۶ پارک فناوری در کشور به راه افتاده است که در این موسسات تعداد ۲۵۰۰ شرکت فناور مستقر است و ۲۵۰۰ از این شرکتها دانش بنیان هستند و وظیفه اصلی آنها توسعه فناوری است.
معاون نوآوری و فناوری وزیر علوم افزود: امسال برنامه هایی را در عرصه توسعه و رشد اقتصاد دانش بنیان اتخاذ نموده ایم که یکی از آنها انتخاب تعدادی از پارک های فناوری بعنوان متولی توسعه زنجیره ارزش تامین راهبردی در عرصه های مشخص بر طبق آمایش سرزمین است.
وی تصریح کرد: با فعال شدن شرکتهای دانش بنیان در زنجیره تامین محصولات و خدمات در استانها، جریان اقتصادی رونق خواهد گرفت و شرکتهای جدیدی نیز ایجاد خواهد شد.
محمدعلی نژاد تصریح کرد: همین طور رسوخ فناوری به صنایع سنتی از دیگر اقدامات در دستور کار ما است که در این خصوص ۱۰ پارک علم و فناوری مامور این کار شده اند تا بازدهی بیشتر این صنایع و رشد دانش بنیان آنها را رقم بزنند.
وی ضمن اشاره به برگزاری هجدهمین دوره جشنواره شیخ بهایی توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اظهار داشت: این رویداد گامی در راستای توسعه و تقویت کسب وکارهای دانش بنیان است.
اختتامیه هجدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ماه به میزبانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می گردد.


منبع:

1403/02/20
13:36:13
5.0 / 5
209
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک