URLدر یك شركت دانش بنیان صورت گرفت؛

تولید انواع دریل و اره های ارتوپدی و جراحی ایرانی

تولید انواع دریل و اره های ارتوپدی و جراحی ایرانی

به گزارش کوتاه کننده لینک، متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید نوعی انواع دریل و اره های ارتوپدی و جراحی شدند که در اعمال ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب، جناغ سینه، عمل قلب باز و … کاربرد دارند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، خسرو افشار، مدیرعامل شرکت ایرانی ها تجهیز سینا در مورد محصولات تولیدی این شرکت اظهار داشت: «این شرکت که حدود ۱۹ سال است که پروانه بهره برداری از وزارت صمت دارد و حدود ۱۷ سال پیش موفق به دریافت پروانه مستقل تولید از اداره تجهیزات وزارت بهداشت شده، اولین تولید کننده هندپیس های جراحی در داخل کشور باکیفیت استاندارد و قیمت رقابتی است. تابحال این قبیل ابزار و وسایل جراحی از راه واردات بخصوص از کشورهایی چون آمریکا، آلمان و سوئیس تأمین می شد که به دلیل کمبود لوازم یدکی، فقدان نیروی متخصص برای تعمیر دستگاه و عدم عرضه خدمات بعد از فروش، پزشکان و مراکز درمانی کشور با مشکلات بسیاری در این حوزه روبرو شده بودیم که با تولید این محصولات توسط شرکت ایرانی ها تجهیز سینا (I.T.S) این مشکل برای همیشه برطرف شده است.
وی اضافه کرد: این محصولات و ضمائم قابل استریل آنها، در مقابل رطوبت و دما مقاوم بوده توسط بخار و فشار (اتوکلاو) در کوتاهترین زمان استریل می شود. هندپیس های ساخته شده توسط این شرکت جهت سهولت استفاده، قابل شارژ می باشند.
افشار افزود: سختی و مقاومت ویژه استخوان به هنگام برش در عمل جراحی، نیازمند ابزار برشی است که بتواند با کمترین صدمه و بالاترین سرعت، استخوان را برش دهد. باید توجه داشت که ایجاد برش در بعضی مواضع بی نهایت دردناک است بگونه ای که بیمار حتی در حالت بی هوشی احساس درد را با افزایش تپش قلب نشان داده است. این مساله مبین نقش مهم ابزار و وسایل مورد استفاده جهت انجام هرچه بهتر عمل جراحی است. خصوصیت خاص فیزیکی اره و تیغه های ساخته شده توسط این شرکت، تعدد و زاویه دنده ها می باشد. حرکت رفت و برگشت اره در فرکانسی خاص، کمترین درد، استرس و صدمه را در بدن بیمار بوجود می آورد. امید است محصولات تولیدی این شرکت (انواع اره جراحی، دریل جراحی، اره ارتوپدی و دریل ارتوپدی) با عنایت به استفاده در مراکز درمانی و جلب رضایت بخش بزرگی از جامعه جراحان کشور، جایگزین مناسبی برای مشابه خارجی آن باشد.
وی با بیان اینکه این شرکت دو، سه پروژه جدید دارد که برای تکمیل شدن، احتیاج به حمایت دارند، خاطرنشان کرد: «یکی از آنها اره جناغ سینه با قدرت بسیار بالا و دوم میکرو فلزهایی است که برای جراحی های مغزی استفاده می شود. اگر از ما حمایت شود، قادر خواهیم بود کشور را کاملا نسبت به این فلزهای مغزی و اره های جناغ سینه بی نیاز نماییم.»
افشار در مورد حجم اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم بوجود آمده توسط این شرکت اظهار داشت: در شرکت قریب به ۱۷ نفر به صورت ثابت مشغول به کار هستند و حدود ۴۵ نفر هم فعالیتهای برون سپاری را انجام می دهند. به عبارتی روی هم رفته حدود ۶۰ نفر درحال فعالیت در این مجموعه هستند.
این فعال حوزه صنعت در انتها در مورد استفاده از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم اظهار داشت: «ما برای تولید بیشتر و بهتر محصولات خود و بخصوص تکمیل این دو محصول و دریافت مجوز دانش بنیان احتیاج به حمایت بیشتری داریم. البته منظور صرفا حمایت مالی نیست، بلکه بیشتر روی حمایت هایی تاکید دارم که بتوانیم سطح دانش فنی خودمان را بالا ببریم.


منبع:

1402/12/05
09:04:15
5.0 / 5
273
تگهای خبر: ابزار , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک