URLتفاهم صندوق نوآوری با یك بانك؛

اعطای تسهیلات 1000 میلیارد تومانی برای رشد تولید دانش بنیان ها

اعطای تسهیلات 1000 میلیارد تومانی برای رشد تولید دانش بنیان ها

کوتاه کننده لینک: تفاهم نامه اختصاص 1000 میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان در امتداد تحقق شعار سال میان صندوق نوآوری و شکوفایی و یک بانک منعقد گردید.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق نوآوری و شکوفایی در امتداد اجرای برنامه رشد تولید شرکت های دانش بنیان با هدف تحقق شعار «مهارم تورم، رشد تولید» امسال، تفاهم نامه مشترکی را با یک بانک منعقد کرد که بر طبق آن، هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان اختصاص داده می شود.
براساس این تفاهم نامه، طرفین توافق کردند صندوق نوآوری و شکوفایی نسبت به شناسایی و ارزیابی شرکت های دانش بنیان متقاضی اقدام نموده و آنها را برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی نماید.
همچنین سقف تسهیلات ۵۰ میلیارد تومان و دوره بازپرداخت حداکثر ۲۴ ماه شامل ۴ ماه تنفس است و تضمین تسهیلات با ضمانت نامه صندوق نوآوری و شکوفایی خواهد بود.
جزئیات و پروسه دریافت این تسهیلات بزودی از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام می شود. این بسته در نظر دارد تا با هدف افزایش ۱۰۰ همتی فروش محصولات دانش بنیان از شرکت هایی که طی امسال ظرفیت رشد تولید دارند، حمایت های ویژه به عمل آورد.
یکی از بازیگران مهم زیست بوم تامین مالی فناوری، شبکه بانکی کشور بوده است. از شروع سال تا حالا بانکهای مختلفی در امتداد تحقق این هدف صندوق نوآوری، قول تامین مالی برای تحقق رشد تولید دانش بنیان داده اند.
رشد اقتصاد دانش بنیان، عامل نگهداشت نخبگان و صادرات با ارزش افزوده بالا
دکتر محمدصادق خیاطیان، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: آینده کشور در رشد اقتصاد دانش بنیان است. اهدافی چون نگهداشت نخبگان و صادرات با ارزش افزوده بالا و توسعه تکنولوژی همه در اقتصاد دانش بنیان جمع می شود و طبیعی است که در همه دنیا نیز سرمایه گذاری های گسترده ای بر اقتصاد مبتنی بر تکنولوژی می شود.
خیاطیان اشاره کرد: ما نیز اگر اهتمام بر توسعه تامین مالی فناوری نداشته باشیم، کشور دستخوش خطرات بسیاری می شود. بر این مبنا وقت شناسی و شناسایی ضرورت توسعه اقتصاد دانش بنیان یک دغدغه ملی است.
وی تاکید کرد: برمبنای برنامه هفتم توسعه، دولت پیشنهاد داده است که سهم اقتصاد دانش بنیان از تولید ناخالص داخلی کشور (GDP) تا پایان این برنامه، به هفت درصد برسد. نیل به این هدف کاری آسان نیست و زیرساخت ها و ابزارهای متفاوتی را می طلبد که مهم ترین آنها تامین مالی است.
جزئیات اختصاص تسهیلات ویژه برنامه رشد تولید دانش بنیان
همچنین دکتر روح الله ذوالفقاری، معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در این جلسه، با اعلان اینکه شعار امسال صندوق این است که هزار شرکت دانش بنیان، هزار محصول دانش بنیان تولید کنند و افزایش ۱۰۰ همتی فروش داشته باشند، اضافه کرد: در این راستا، برنامه های مربوط به بازارسازی و توسعه صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان در دست اقدام است. در این چهارچوب و برمبنای تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید، بانک مربوطه هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رشد تولید شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته است.
ذوالفقاری اشاره کرد: سقف تسهیلات تا این لحظه برای هر شرکت ۵۰ میلیارد تومان تصویب شده و هدف اصلی ما شرکت های دانش بنیان کوچک و متوسط هستند. در این جهت کوشیدیم فرایندی را طراحی نماییم که زمینه چابکی چشمگیری در دریافت تسهیلات برای این شرکتها حاصل شود.
به گفته وی، این تسهیلات مختص شرکت هایی است که اعلام کنند توان رشد حداقل ۱.۵ برابر مقدار تولید و یا ۲ برابر فروش ریالی را دارند.


منبع:

1402/05/04
08:13:37
5.0 / 5
340
تگهای خبر: ابزار , بازی , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک