URLتور فناورانه نمایشگاه ایران هلث با حضور نخبگان دانشگاهی

تور فناورانه نمایشگاه ایران هلث با حضور نخبگان دانشگاهی

کوتاه کننده لینک: نخستین تور فناورانه مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان همزمان با نمایشگاه ایران هلث در محل خانه نوآوری و فناوری ایران - iHiT اجرا شد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصادی دانش بنیان ریاست جمهوری، مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با همکاری مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، رویدادی را با عنوان «تور فناورانه» برگزار می نماید.
این رویداد همزمان با نمایشگاه های صنعتی بزرگ کشور و در امتداد آشنایی متخصصان ایرانی خارج از کشور (برنامه connect) و نخبگان دانشگاهی، با صنایع فعال کشور در عرصه های مختلف فناوری، و استفاده از ظرفیت و توانمندی متخصصان در امتداد رفع نیاز و چالش های فناورانه موجود در صنایع، اجرا می شود.
این رویداد شامل بخش های مختلفی همچون نشست و گفتگو با مسئولین معاونت، آشنایی با چالش های فناورانه ارائه شده توسط مدیران صنایع برتر، بازدید از نمایشگاه iHiT و بازدید از نمایشگاه مربوط می شود.
اولین رویداد تور فناورانه، ۷ و ۸ خرداد ماه ۱۴۰۲ و همزمان با نمایشگاه ایران هلث، با حضور مسئولین مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری و مرکز توسعه فناوری های راهبردی، متخصصان برنامه connect و نخبگان دانشگاهی، در محل خانه نوآوری و فناوری ایران – iHiT اجرا شد.
روز اول رویداد ویژه متخصصان ایرانی برنامه Connect، با حضور شقایق حق جوی جوانمرد، رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی و دکتر امیرحسین میرآبادی، رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و تکنولوژِی، برگزار شد؛ در ابتدای این برنامه و در امتداد آشنایی متخصصان با یکدیگر و ایجاد بستری برای شبکه سازی بین متخصصان، هر شرکت کننده به معرفی مختصری از خود و سابقه فعالیت خود پرداخت.
میرآبادی، طی سخنانی بیان کرد که مرکز تعاملات تمام تلاش خودرا خواهدنمود تا شرایط فعالیت را برای متخصصان مشتاق فعالیت در داخل کشور تسهیل کند.
وی افزود: برنامه تور فناورانه اتفاق خوبی است؛ چونکه بستر آشنایی متخصصان با نیازمندی های شرکت های دانش بنیان را فراهم می آورد و زمینه ساز ارتباط و هم رسانی این دو گروه خواهد شد.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی اشاره کرد: از مزایای این برنامه، شناسایی ظرفیت هاست؛ هم ظرفیتهای متخصصان در حوزه های مختلف و هم زمینه های فعالیت در شرکت های دانش بنیان که می تواند به استفاده از توانمندی متخصصان در حل مسائل مختلف در شرکت های دانش بنیان منتهی شود. از دیگر نقاط قوت این برنامه آشنایی متخصصان با تجربیات مختلف با یکدیگر است که موجب ایجاد هسته های ارتباطی و فناورانه خوبی خواهد شد و می تواند اتفاقات خوبی را در عرصه دانش بنیان در کشور رقم بزند.
وی اضافه کرد: ماموریت جدید مرکز تعاملات، مسأله اقتصاد دانش بنیان است؛ خاصیت شرکت های دانش بنیان و کسب وکارهای دانش بنیان، ارزش افزوده بالای آنهاست که بوسیله فناوری و نوآوری به وجود آمده است و این تنها بوسیله نیروی انسانی متخصص اتفاق می افتد.
در بخش دیگری از برنامه، حق جوی حوانمرد، رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی با اعلان اینکه بازار سلامت در همه جای دنیا و همین طور ایران، یک بازار بزرگ بین رشته ای است، اظهار داشت: این بازار ارزش افزوده بالایی دارد و متخصصان در عرصه های مختلف می توانند در این بازار ورود و نقش آفرینی کنند.
وی تصریح کرد: یکی از کارکردهای اساسی نمایشگاه ها، ایجاد احساس پویایی، نشاط و پیشرفت در زندگی حرفه ای است. اجرای تک تورها این هدف را دنبال می کند که در کنار مواجهه افراد با خروجی شرکت های رو به رشد، زمینه ای را فراهم سازد که شرکتها رازهای رشد و پیشرفت خودرا در وضعیت سخت و پیچیده با دیگران به اشتراک گذارند و نشان دهند فرایندهای به ظاهر ناشدنی چگونه دست یافتنی خواهد شد.
در ادامه این برنامه، فناوران و صاحبان صنایع به معرفی صنعت خود و چالش های موجود پرداختند. در این ارائه ها، فناوران به روایت داستان ایجاد فعالیت فناورانه خود پرداختند، چالش ها و مشکلات مسیر را مختصراً توضیح دادند و اذعان داشتند که رشد فناوری در کشور تنها از داخل کشور و به دست متخصصان ایرانی اتفاق خواهد افتاد.
در انتهای برنامه متخصصان حاضر در تور فناورانه با همراهی کارشناسان تور، به بازدید از دستاوردهای ارائه شده در خانه نوآوری و فناوری ایران در عرصه پزشکی و سلامت و همین طور غرفه های منتخب در نمایشگاه ایران هلث پرداختند.


منبع:

1402/03/09
11:05:13
5.0 / 5
214
تگهای خبر: شبكه , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک