URLمعاونت علمی اعلام كرد؛

تولید بیش از ۱۱۰۰ محصول نانویی توسط ۳۴۶ شرکت دانش بنیان

تولید بیش از ۱۱۰۰ محصول نانویی توسط ۳۴۶ شرکت دانش بنیان

کوتاه کننده لینک: برمبنای آخرین اطلاعات ثبت شده 346 شرکت دانش بنیان، بیش از 1100 محصول نانویی ساخته اند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، برمبنای آخرین آمارها تا پایان فروردین ماه سال ۱۴۰۲ تعداد ۳۴۶ شرکت در عرصه فناوری نانو فعالیت داشته اند که این شرکتها ۱۱۹۱ محصول نانو و ۲۴۱ تجهیز نانو را تولید و بعد از دریافت گواهی نانومقیاس آنرا به بازار عرضه نموده اند.
در میان حوزه های موضوعی که شرکتها در تولید محصولات و تجهیزات فعالیت داشته اند، حوزه عمران و ساختمان سهم بالاتری را به خود مختص کرده است، بطوریکه یک پنجم تولیدات این حوزه در حوزه نانو فناوری به این حوزه اختصاص یافته است.
چند سالی است که به یمن ایجاد زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور و افزایش رقابت میان فعالان این حوزه برای تولید محصولات با کیفیت و کسب سهم بیشتری از بازار؛ محصولات و خدمات عرضه شده دراین زمینه باکیفیت و کمیت بالاتری تولید و روانه بازار می شود.
بر همین اساس اعتماد و رغبت بازار مصرف به خرید و استفاده از تجهیزات و محصولات نانوفناورانه ایران ساخت؛ بالا رفته و تعدادی از این تولیدات باکیفیت؛ روانه بازارهای خارجی نیز شده اند.

1402/02/31
13:13:47
5.0 / 5
323
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک