URLدبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاكید كرد؛

ضرورت تقویت همکاریهای دو کشور ایران و روسیه در زمینه علم و فناوری

ضرورت تقویت همکاریهای دو کشور ایران و روسیه در زمینه علم و فناوری

کوتاه کننده لینک: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بر همکاریهای دو کشور ایران و روسیه در زمینه علم و فناوری و بر ضرورت تقویت این همکاری ها تاکید کرد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از مهر به نقل ازشورای عالی انقلاب فرهنگی، نشست عبدالحسین خسروپناه دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی و فورسنکو دستیار ویژه رییس جمهوری و دبیر شورای علوم و فناوری روسیه با حضور هیئت همراه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا شد.
همچنین دراین دیدارابعاد همکاریهای دو کشور در زمینه های علم و فناوری، بررسی و بر تقویت آن تاکید شد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: ایران یک کشور تمدنی و از میراث فرهنگی و علمی غنی برخوردارست. البته کشور روسیه هم از پیشرفت علمی و فناوری خوبی برخوردار است، شاهد آن، این هست که هر کشوری که به فلسفه بها دهد، تمدن و پیشرفت دارد و کشور روسیه کشوری است که به فلسفه بها می دهد.
وی با اشاره به این که مشترکات زیادی بین ایران و روسیه وجود دارد، اظهار داشت: اتحاد ایران و روسیه می تواند در مقابل سلطه جهانی بایستد.
خسروپناه افزود: یکی از راه های که می توان در مقابل امپریالیزم جهانی ایستاد، همکاریهای فلسفی، علمی و تمدنی است. هم ایران و هم روسیه رشد علمی و فناوری بسیار خوبی داشته اند و لازم است با برگزاری نشست هایی بین دو کشور، تبادل تجربیات صورت گیرد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بر همکاریهای دو کشور در زمینه علم و فناوری و بر ضرورت تقویت این همکاری ها تاکید کرد.
فورسنکو اظهار داشت: امروز یک روز خوبی برای ما است. مسئله همکاری ما به یک کیفیت خوب و مشخصی رسیده است. در این روند تمام مسائل از فلسفه شروع و به فلسفه ختم می شود.
وی با اشاره به این که در چنین مکانی خوب است از یک نقطه نظر فلسفی نگاهی داشته باشیم به اتفاقاتی که پیرامون ما در جهان درحال اتفاق افتادن است، افزود: دنیا در معرض یک شکست تمدنی جدی می باشد.
دبیر شورای علوم و فناوری روسیه اضافه کرد: ایران کشوری است که در تاریخ تمدن بشری سهم جدی دارد. البته روسیه از نظر تاریخی شاید در مقابل کشور ایران جوان به حساب بیاید، اما در سده های اخیر سهم عمده ای در تاریخ داشته است.
وی بیان کرد: ما کشورهای تمدنی هستیم و در این شرایط دشوار مسئولیت های بزرگی را برعهده داریم و این مسئله ای هست که خیلی ما را به هم نزدیک می کند.
فورسنکو افزود: یکی از وظایفی که شورای علوم و فناوری روسیه بر عهده دارد، پیش بینی کردن و به عمل آوردن یک برآورد دقیق از جریان توسعه علم و فناوری در دنیا است.
در پایان این جلسه طرفین برای برگزاری یک نشست دوطرفه جهت تبادل تجربیات تفاهم کردند. همین طور همکاری بین دو شورا در زمینه علم و فناوری از دیگر محورهای گفت وگوی طرفین در این دیدار بود.منبع:

1402/02/23
09:30:09
5.0 / 5
182
تگهای خبر: فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک