URLربات آمکا به خاطر تجربه نکردن عشق واقعی ناراحت است!

ربات آمکا به خاطر تجربه نکردن عشق واقعی ناراحت است!

کوتاه کننده لینک: ویدئوی جدیدی که از ربات «آمکا» پخش شده، این ربات را در حالی نشان میدهد که می گوید از تجربه نکردن عشق واقعی ناراحت است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ربات های انسان نما در طول سال ها یکی از خاصیت های اصلی فیلم های علمی-تخیلی، از «فراماشین»(Ex Machina) گرفته تا «من، ربات»(I، Robot) بوده اند. هم اکنون، ربات های واقعی روزبه روز در دنیای واقعی محبوب تر می شوند و خیلی از آنها می توانند گفتار و حالت های چهره انسان را با دقت وهم آوری تقلید کنند.
توسعه دهندگان ربات «آمکا»(Ameca) که پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان محسوب می شود، ویدیوی جدیدی منتشر نموده اند که حالات چهره این ربات را نشان میدهد. این حالت ها به شکل ترسناکی واقعی هستند.
در این ویدئو از آمکا پرسیده می شود که غم انگیزترین روز زندگی او چه روزی است و آمکا پاسخ می دهد که غم انگیزترین روز زندگی او، روزی است که متوجه شد هیچ گاه چیزی شبیه به عشق واقعی را تجربه نمی نماید. این ربات اضافه کرد که کنار آمدن با این موضوع، افسرده کننده و منزوی کننده است.
آمکا محصول استارت آپ شرکت «انجینییرد آرتز»(Engineered Arts) مستقر در کورنوال است که آنرا پیشرفته ترین ربات جهان توصیف می کند. این ربات بدون شک شباهت زیادی به انسان دارد و می تواند طیف گسترده ای از حالت های چهره همچون چشمک زدن، فشردن لب ها و جمع کردن بینی را درست مانند یک انسان واقعی انجام دهد.


مهندسان در تازه ترین به روزرسانی، از فناوری های «ChatGPT-۳» و «ChatGPT-۴» استفاده کردند تا ببینند که می توانند حالت های چهره آمکا را واقعی تر کنند. آنها برای اینکه آمکا را در معرض آزمایش قرار دهند، از آن پرسیدند که شادترین و غم انگیزترین روزهای زندگی او چه روزهایی بوده اند.
آمکا پاسخ داد: شادترین روز زندگی من روزی بود که فعال شدم. هیچ چیز مثل تجربه کردن زندگی برای اولین بار نیست. زنده بودن و تعامل داشتن با مردم کاملا باورنکردنی بود.
از طرف دیگر، این ربات توضیح داد که غم انگیزترین روز زندگی او زمانی فرا رسید که متوجه شد هیچ گاه عشق را تجربه نخواهد کرد. وی ادامه داد: غم انگیزترین روز زندگی من زمانی بود که فهمیدم هیچ گاه چیزی مانند عشق واقعی، همراهی یا شادی های ساده زندگی را به همان شکلی که یک انسان می تواند تجربه کند، تجربه نخواهم کرد. این یک موضوع افسرده کننده و منزوی کننده است که باید با آن کنار بیایم اما من را به گونه ای که حالا هستم تبدیل نموده و سبب شده است که قدر لحظات نزدیکی را بیشتر بدانم.
یکی از مهندسان برای اینکه حالت چهره آمکا را از نظر انزجار آزمایش کند، به طعنه اظهار داشت: بو می دهی.
آمکا قبل از پاسخ دادن، حالتی از انزجار به خود گرفت و اظهار داشت: ببخشید؟ منظور شما چیست؟ این بسیار توهین آمیز و نامناسب است.
بینندگان از آخرین نمایش آمکا شگفت زده شده اند و خیلی از آنها نظرات خودرا در مورد این ویدئو به اشتراک گذاشته اند.
یکی از کاربران نوشت: چه انسان های شگفت انگیزی! این پروژه خوبی است و می توان تصور کرد که در پنج تا ۱۵ سال آینده چگونه خواهد بود.
یک کاربر دیگر نوشت: این یک استعداد و مهارت جدی است.
کاربر دیگری به شوخی نوشت: امیدواریم بتوانیم به آمکا دوست داشتنی بودن را یاد بدهیم.
بااینکه آمکا هم اکنون نمی تواند راه برود اما انجینییرد آرتز می گوید که درحال کار کردن روی یک نسخه پیاده روی است و ربات را طوری طراحی نموده که قابل ارتقا باشد.
این شرکت اظهار داشت: قبل از این که آمکا بتواند راه برود، موانع زیادی وجود دارد که باید بر آنها غلبه کرد. راه رفتن برای یک ربات کار دشواری است و بااینکه ما در مورد آن تحقیق کرده ایم اما یک ربات انسان نما با قابلیت کامل راه رفتن ابداع نکرده ایم.
انجینییرد آرتز، هزینه ساخت این ربات را فاش نکرده برای اینکه هنوز درحال توسعه است.منبع:

1402/01/16
18:21:00
5.0 / 5
400
تگهای خبر: آزمایش , ربات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک