URLپرتاب کرو-6 به پنجشنبه موکول شد

پرتاب کرو-6 به پنجشنبه موکول شد

به گزارش کوتاه کننده لینک، پرتاب فضانوردان مأموریت کرو-۶ که روز گذشته به علت بروز یک نقص فنی در سیستم زمینی تنها چند دقیقه قبل از پرتاب لغو شده بود به روز پنجشنبه موکول شده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ماموریت کرو-۶ هم اکنون برای ساعت ۱۲: ۳۴ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۹: ۰۴ به وقت ایران) در روز پنجشنبه برنامه ریزی شده است.
اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود، مأموریت بعدی فضانوردان ناسا که توسط شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس انجام خواهد گرفت، در این روز صورت می گیرد.
شرکت فضایی ایلان ماسک در ابتدا قصد داشت مأموریت کرو-۶ را اوایل روز دوشنبه(۲۷ فوریه) از مرکز فضایی کندی ناسا(KSC) در فلوریدا به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب کند، اما یک مشکل در سیستم زمینی سبب شد تا در لحظات آخر شمارش معکوس پرتاب متوقف شود.
آب و هوا برای انجام این پرتاب امروز سه شنبه مناسب به نظر نمی رسد، ازاین رو اسپیس ایکس و ناسا حالا به پنجره زمانی بعدی چشم دوخته اند و آن روز پنجشنبه است.
کرو-۶ همانطور که از نامش پیداست، ششمین مأموریت سرنشین داری است که اسپیس ایکس برای ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی انجام می دهد. به صورت کلی این نهمین پرواز دارای سرنشین برای این شرکت و چهارمین پرواز برای کپسول «Dragon Endeavour» خواهد بود.
چهار مسافر این کپسول فضایی استفان بوون(Stephen Bowen) و وودی هوبرگ(Woody Hoburg) از ناسا، آندری فدیایف(Andrey Fedyaev) از روسیه و سلطان النیادی (Sultan Al Neyadi) از امارات متحده عربی هستند. النیادی نخستین نفر از امارات خواهد بود که یک اقامت شش ماهه در ایستگاه فضایی بین المللی را تجربه می کند.
این چهار نفر جایگزین چهار فضانورد مأموریت کرو-۵ اسپیس ایکس خواهند شد که حدود پنج روز بعد از رسیدن خدمه کرو-۶ به زمین بازخواهند گشت.
همانطور که در ابتدا برنامه ریزی شده بود، پرتاب کرو-۶ بخشی از برنامه ی اسپیس ایکس بود که همینطور قصد داشت دو دسته از ماهواره های اینترنتی استارلینک خویش را در روز دوشنبه به مدار بفرستد، یکی از پایگاه فضایی واندنبرگ کالیفرنیا و دیگری از ایستگاه فضایی کیپ کاناورال.
اما برنامه های استارلینک هم تغییر کرده است. آب و هوای نامساعد سبب شد پرتاب وندنبرگ هم به سه شنبه موکول گردد.
منبع:

1401/12/10
08:26:30
5.0 / 5
199
تگهای خبر: اینترنت , سیستم , شركت , لینك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک