URLاتحاد استارتاپ های آمریکایی برای تحول خودرو های پرنده

اتحاد استارتاپ های آمریکایی برای تحول خودرو های پرنده

به گزارش کوتاه کننده لینک، دو استارتاپ آمریکایی برای توسعه نوع جدیدی از وسیله نقلیه پروازی با هم متحد شده اند تا صنعت حمل و نقل هوایی را متحول کنند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، استارتاپ های Node Air و JetX درحال همکاری برای توسعه نوع جدیدی از وسیله نقلیه پروازی هستند که برترین فناوری های مربوطه را در خود می بیند.
این همکاری، سیستم حمل و نقل ماژولار Node Air را با سیستم پیشرانش JetX متصل می کند.
مفهوم هواپیمای ماژولار نسبتاً جدید است و هنوز به صورت کامل در صنعت توضیح داده نشده است. یک هواپیمای ماژولار را میتوان به سادگی بسته به نیازهای خاص پرواز، پیکربندی کرد یا تغییر داد. این می تواند شامل تنظیم چیدمان صندلی ها، ظرفیت بار یا حتی شکل بدنه باشد.
هدف یک هواپیمای ماژولار اینست که تا حد امکان همه کاره و سازگار باشد و در عین حال هزینه های در ارتباط با نگهداری چندین هواپیمای تخصصی را هم کم کند.
شرکت Node Air به علت تخصص خود در سیستم های حمل و نقل ماژولار که قبلاً در وسایل نقلیه زمینی و قایق ها اعمال کرده، شناخته شده است. این شرکت با گنجاندن این فناوری در هواپیمای جدید می خواهد انعطاف پذیری و کارایی بیشتری را برای صنعت هوانوردی به ارمغان بیاورد.
هواپیماهای آینده با ماژولار بودن به سادگی می توانند با تغییر نیازهای مسافر یا حمل بار سازگار شوند. بعنوان مثال برای پروازهای باری میتوان کابین هواپیما را به سادگی به کانتینر باری تبدیل کرد و برای پروازهای مسافربری به سادگی میتوان کابین هواپیما را بدون احتیاج به تعویض کل هواپیما به صندلی مسافر تبدیل کرد.
از طرفی، شرکت JetX به علت فناوری پیشرانش خود معروف به Vector Thrust Propulsion مشهور است. این پیشرانه از ترکیب موتورهای جت و موشک برای دستیابی به سرعت و قدرت مانور بی نظیر استفاده می نماید. هدف این شرکت، ادغام این فناوری با هواپیماهای جدید و عرضه سطح جدیدی از عملکرد به صنعت هوانوردی است.
فناوری Vector Thrust Propulsion قابلیت افزایش سرعت و رانش هواپیما و همینطور قابلیت برخاستن و فرود عمودی را دارد. این می تواند راه را به روی سیستم حمل و نقل هوایی جدید مانند تاکسی های پرنده و حمل و نقل هوایی شهری باز کند.
همکاری Node Air و JetX پدیده ای کاملا جدید و انقلابی در صنعت هوانوردی خواهد بود، چون که با ترکیب بهترین فناوری های هر دو شرکت، یعنی ماژولار بودن و پیشرانش برداری، هواپیماهای جدید قادر خواهند بود با نیازهای درحال تغییر سازگار شوند و در عین حال مرزهای عملکرد را جابجا کند.
انتظار می رود این همکاری به نوع جدیدی از هواپیما منجر شود که بتواند نیازهای بخش های مختلف مانند حمل بار هوایی، آمبولانس هوایی، پرواز نظامی و حمل و نقل هوایی منطقه ای را برآورده کند.
کارشناسان می گویند، توسعه این هواپیمای جدید می تواند تأثیر بسزایی در آینده حمل و نقل هوایی داشته باشد.1401/10/26
11:52:56
5.0 / 5
81
تگهای خبر: سیستم , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک