URLپشتیبانی از توسعه کسب وکار و تجاری سازی محصولات و خدمات شناختی

پشتیبانی از توسعه کسب وکار و تجاری سازی محصولات و خدمات شناختی

به گزارش کوتاه کننده لینک، با تشکیل کارگروه توسعه زیست بوم، برنامه پشتیبانی از توسعه کسب و کار و تجاری سازی محصولات و خدمات حوزه علوم و فناوری های شناختی در دستور کار قرار گرفت.به گزارش برگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، با هدف تجاری سازی محصولات و فناوری های شناختی و کمک به امر توسعه بازار کسب و کار در این عرصه، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در قالب سیاست های راهبردی خود، از شرکتهای دانش بنیان و فناور این حوزه حمایت می کند.
در راستای تحقق این اهداف، با تشکیل کارگروه توسعه زیست بوم، برنامه پشتیبانی از توسعه کسب و کار و تجاری سازی محصولات و خدمات حوزه علوم و فناوری های شناختی در دستور کار قرار گرفت.
ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در این برنامه حمایتی تلاش می کند تا شرکتهای خلاق و فن آور، دانش بنیان و تیم های پژوهشی بتوانند با توسعه فعالیتهای خود محصولات و خدمات شناختی را به بازار مصرف عرضه نمایند.
این حمایت ها، متناسب با چرخه عمر محصول و سطح بلوغ فن آوری، از خدمات توانمندسازی شامل مشاوره فنی، مطالعات بازار، طرح کسب و کار، دریافت مجوزها و... تا تأمین مالی از راه تسهیلات متنوع را در بر می گیرد.
در سالجاری، سقف حمایت های ستاد در حوزه توانمندسازی برای تدوین گزارش های پیش امکان سنجی ۷ میلیون تومان، امکان سنجی ۱۵ میلیون تومان، تحقیقات بازار ۲۰ میلیون تومان و طرح کسب و کار ۲۵ میلیون تومان تعیین شده است که هفتاد درصد هزینه ها توسط این ستاد تأمین می شود.
ستاد در قسمت توسعه بازار محصولات هم دو نوع بسته حمایتی در چارچوب یارانه فروش تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و ۶۰% فاکتور یا قرارداد برای نخستین سال و ۳۰% فاکتور یا قرارداد برای سال دوم و همینطور تسهیلات لیزینگ تا سقف ۷۰% مبلغ فاکتور یا قرارداد برای محصولات مورد تایید ستاد را مد نظر قرار داده است.
حمایت از توسعه شتابدهنده ها از راه کمک به برگزاری برنامه های پیش شتابدهی و اعطای سرمایه بذری به تیم های استارتاپی هم از خدمات دیگر ستاد است. بر این اساس برای برنامه پیش شتابدهی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان جهت هزینه های اجرایی رویداد، فراخوان، داوری و منتورینگ اولیه تیم ها در اختیار شتابدهنده قرار می گیرد.
برای پشتیبانی از تأمین سرمایه بذری تیم های استارتاپی هم تسهیلات قابل تبدیل به حمایت بلاعوض به شتابدهنده اعطا می شود. سقف این تسهیلات برای هرتیم ۱۵۰ میلیون تومان و میزان اعتبار هر شتابدهنده ۶۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.
بسته های حمایتی در این بخش درصورتی به شتابدهنده اختصاص می یابد که مبحث فعالیت استارتاپ به تایید ستاد رسیده و شتابدهنده حداقل ۲۰% مبلغ قرارداد شتابدهی را به تیم پرداخت کرده باشد.
ستاد به منظور تأمین مالی شرکت ها در مراحل مختلف هم تسهیلات متنوعی پیشبینی کرده است که بر مبنای پیشرفت کار، بعد از ارزیابی و تعیین شرایط، در چارچوب نمونه سازی، سرمایه در گردش یا انواع دیگر، در اختیار شرکت قرار خواهد گرفت.
شرکت های فن آور، دانش بنیان و شتابدهنده های فعال در حوزه علوم شناختی متقاضی بهره مندی از حمایت های فوق می توانند درخواست های خویش را به ایمیل ستاد ارسال و یا با کارگروه توسعه زیست بوم این ستاد تماس حاصل کنند.

1401/10/11
15:00:08
5.0 / 5
173
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک