URLدرمان دیابت حاملگی با روشی نوین

درمان دیابت حاملگی با روشی نوین

کوتاه کننده لینک: پژوهشگران دانشگاه نوتردام آمریکا در مطالعه اخیرشان از نگاهی به نام ˮکوله پشتی نانوذراتˮ برای درمان دیابت حاملگی آگاهی داده اند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا، دیابت حاملگی به شرایطی گفته می شود که افزایش قند خون برای نخستین بار، در ضمن دوران حاملگی دیده شود. دیابت بارداری، حدودا در ۴ درصد از حاملگی ها بروز می کند و این مشکل می تواند به سلول های بنیادی همچون سلول های بند ناف لطمه برساند. سلول های بنیادی لطمه دیده به آرامی حرکت می کنند و قادر به تشکیل بافت نیستند.

به تازگی گروهی از پژوهشگران در کوشش برای یافتن این که آیا می توانند این سلول های بنیادی لطمه دیده را با کوله پشتی دارویی تجهیز کنند تا آنها را موثرتر کنند یا خیر، تحقیقات بسیاری انجام دادند.

در یک مطالعه جدید، پژوهشگران دانشگاه نوتردام (University of Notre Dame) رویکرد جدیدی به نام کوله پشتی نانوذراتی (nanoparticle backpacks) را توصیف کردند که طی آن، نانوذرات به سلول های بنیادی لطمه دیده متصل شده و دارو آزاد می کنند.

پژوهشگران بعد از مشاهده اینکه سیستم درمان کوله پشتی آنها، هم در ژل کلاژن و هم در موش ها خوب عمل می کند، هیجان زده شدند. این استراتژی می تواند برای بازسازی سلول های بنیادی جهت استفاده بالینی، کاربرد خوبی داشته باشد.
پژوهشگران دانشگاه نوتردام درحال کار روی کوله پشتی نانوذرات


منبع:

1401/05/06
15:26:07
5.0 / 5
290
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک