URLبرای استخراج كانی فلزی و غیرفلزی؛

تصفیه پساب معادن با دستگاه ایرانی تسریع شد

تصفیه پساب معادن با دستگاه ایرانی تسریع شد

به گزارش کوتاه کننده لینک محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت سیستم تصفیه پساب معادن در مجموعه هایی که کانی فلزی و غیرفلزی استخراج می کنند، شدند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فرزانه زارع زاده مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه سیستم تصفیه پساب معادن «ایران ساخت» از نوع ته نشین کننده های پربار است، اظهار داشت: سیستم تصفیه پساب معادن «ایران ساخت» با افزایش سرعت حذف مواد زائد نظیر ذرات گل از پساب معادن شن و ماسه، مصرف مواد شیمیایی درحدود ۵۰ درصد نسبت به سیستم های متعارف کاهش پیدا کرده و باتوجه به نحوه طراحی، این سیستم از قابلیت شوک پذیری بالایی برخوردارست.
وی اظهار داشت: همچون مزایای سیستم تصفیه پساب معادن «ایران ساخت»، کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی مصرف مواد مورد استفاده نسبت به تصفیه کننده های موجود در بازار، بازیافت آب با راندمان عملی ۸۵ درصد، کاهش میزان برق مصرفی در حدود ۸۰ درصد، تخلیه اتوماتیک گل جمع آوری شده، افزایش ظرفیت تصفیه با کمترین تغییرات، سیستم اتوماتیک آماده سازی و تزریق و افزایش کیفیت پساب خروجی است.
به گفته وی، نکته مهم این است که مصرف مواد شیمیایی در معادن با بهره گیری از سیستم تصفیه پساب معادن «ایران ساخت»، تا حدود زیادی کاهش می یابد و هزینه های شرکتها و مجموعه های معدنی را کم می کند.
زارع زاده اشاره کرد: سیستم تصفیه پساب معادن «ایران ساخت» کمک می نماید تا پساب بصورت غلیظ استخراج شده و انتقال آن برای کارفرما آسان تر صورت گیرد.
این مدیر حوزه دانش بنیان عنوان کرد: سیستم تصفیه پساب معادن «ایران ساخت»، یک دوم نمونه خارجی قیمت دارد اما با این وجود قابلیت هایی دارد که در نمونه های خارجی دیده نمی گردد. به همین علت رایزنی ها جهت صادرات به کشورهای حوزه خاورمیانه شروع شده و کشورهای همسایه مشتاق به خرید سیستم تصفیه پساب معادن «ایران ساخت» هستند.

1401/04/24
17:16:42
5.0 / 5
285
تگهای خبر: بازی , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک