URLکارشناس انگلیسی یوفوها از پشت پرده ماجرای رازول می گوید

کارشناس انگلیسی یوفوها از پشت پرده ماجرای رازول می گوید

کوتاه کننده لینک: در 8 ژوئیه 1947، ارتش ایالات متحده اعلام نمود که یک یوفو را پیدا کرده اما در کمتر از 24 ساعت، روایت از حضور یک بشقاب پرنده به رصد یک بالن هواشناسی تغییر کرد! حال یک کارشناس شناخته شده در زمینه یوفوها می گوید که او هنوز مطمئن نیست که بشقاب پرنده واقعا در صحرای نیومکزیکو سقوط کرده است یا خیر.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، "نیک پوپ"(Nick Pope) که پروژه یوفو دولت بریتانیا را از سال ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۴ هدایت می کرد، بتازگی اظهار کرده است که اگر این داستان، سرپوش گذاشتن بوده باشد، اساسا یکی از بهترین داستان های آمریکایی بوده است.
در سال ۱۹۴۷ خبر سقوط یک یوفو در رازول، نیومکزیکو جامعه آمریکا را شوکه کرد، اما آنچه که زمانی تیتر یک روزنامه در هشتم ژوئیه ۱۹۴۷ بود، حالا بنظر می رسد چیزی بیش از یک افسانه محلی نباشد.
نیک پوپ که پروژه یوفو دولت بریتانیا را از سال ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۴ هدایت می کرد بتازگی در یک مصاحبه تلفنی با سایت خبری دیلی میل اظهار داشت: در آن زمان ارتش ایالات متحده یک بیانیه مطبوعاتی در خصوص این که ما یک یوفو را پیدا کرده ایم که بنظر می رسد یکی از اشیای اسرارآمیز تا حالا مشاهده شده در آمریکا باشد، منتشر نمود اما ۲۴ ساعت بعد، آنها روایت را کاملا برعکس توضیح دادند.
پوپ در این زمینه اظهار داشت که اگر بقایای حاصل از حادثه "رازول" متعلق به این جهان نبوده باشد، این مساله می تواند یکی از بهترین موارد سرپوش گذاشتن در تاریخ آمریکا باشد.
او اظهار داشت: من نمی گویم این روایت عمدی است، اما بهترین داستانی است که می تواند شما را بخنداند و یا چشمانتان را گرد کند. اگر چیزی تبدیل به یک شوخی شود، سیاستمداران، نظامیان، دانشمندان و روزنامه نگاران بصورت جدی به سمت آن نمی روند یا اگر بخواهند کاری نیز انجام دهند، از منظری انجام می دهند و درباره آن می گویند که گویی واقعا آنرا باور ندارند.
پوپ در پاسخ به این پرسش که آیا معتقد می باشد که این یک شی بیگانه بود که ۷۵ سال پیش در مزرعه سقوط کرد یا خیر اظهار داشت: من هنوز نمی دانم. گرچه من به زندگی فرازمینی اعتقاد دارم اما در مورد بازدید آنها از زمین مطمئن نیستم.
بقایای حاصل از این حادثه برای نخستین بار توسط دابلیو دابلیو مک برازل (W.W. 'Mac' Brazel) که گوسفندانش را به رودخانه ای نزدیک می برد، مشاهده شد.
برازل آوارها را روی زمین خود مشاهده کرد و با مقامات تماس گرفت و آنها نیز برای تحلیل و بررسی عمیق تر به آنجا آمدند و تشخیص دادند که یک یوفو است.


روزنامه "رازول دیلی رکورد"(Roswell Daily Record) نیز به سرعت داستان یاد شده را با این عنوان در صفحه اول منتشر کرد: پایگاه هوایی ارتش رازول(RAAF) یوفو را در مزرعه ای در منطقه رازول پیدا کرد.
بنابر روایت ها بقایای حاصل از این حادثه ماده ای فلزی سبک اما محکم بودند. اما هیجان این داستان چندی پس از بین رفت و هیچ کس دیگر به آن فکر نکرد.
پوپ اظهار داشت: اواخر دهه ۴۰ دوران اعتماد بیشتری بود. این دورانی بود که اعتماد به دولت و ارتش بسیار بالا بود و دوران پیش از ظهور اینترنت و رسانه های اجتماعی بود. از آنجا که بیشتر مردم تلفن نداشتند، این روزنامه آنها را از وقایع جهان آگاه می کرد. من فکر می کنم آن روزنامه همانند انجیل برایشان بود.تیتر یک روزنامه "رازول دیلی رکورد" در خصوص پیدا شدن بقایای یک بشقاب پرنده در مزرعه ای در این منطقه
پوپ در ادامه همین طور اشاره کرد: در هیچ یک از کتاب هایی که در دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ درباره یوفوها نوشته شده است، هیچ اطلاعاتی در مورد حادثه رازول وجود ندارد.
او اظهار داشت: اگر این پرونده ۷۵ ساله حل شود و نتیجه این باشد که بقایا حاصل از یک یوفو بوده است، داستان بسیار جذاب خواهد شد. من وانمود نمی کنم که یک مدرک اثبات کننده داریم، برای اینکه در حقیقت چیزی نداریم. برعکس، افراد پایگاه نظامی رازول در جایی بودند که تنها اسکادران اتمی در آنجا قرار داشت و این افراد در کار خود بهترین بودند. آنها افرادی هستند که احتمال این که یک بالون هواشناسی را اشتباه شناسایی کنند، بسیار پایین است.
پوپ می گوید که این سرپوش گذاشتن بر ماجرا می توانست راهی برای پنهان کردن چیزی شبیه یک سلاح فوق سری باشد که سقوط کرده است.
گفتگو در مورد یوفوها و بیگانگان در ایالات متحده تابو نیست، برای اینکه در سال قبل دولت آمریکا ویدئویی منتشر نموده است که جت های نظامی را در تعقیب چیزی که می تواند یوفو باشد، نشان میدهد.


همچنین بتازگی یک جلسه استماع عمومی در کنگره(public congressional hearing) در مورد یوفوها انجام شد که در آن سه نظامی سابق در مورد مواجهه خودشان با یک یوفو در پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه در سال ۲۰۱۴ شهادت دادند. آنها گفتند که در دسامبر ۲۰۱۴ هشت شی درخشان را دیدند که با سرعتی باورنکردنی بر فراز یک پایگاه صحرایی در شبه جزیره سینا در مرز مصر، در آسمان معلق بودند.
این سه نظامی که در شناسایی هواپیماها آموزش دیده اند، معتقدند اشیایی که مشاهده نمودند منشا غیرانسانی داشتند.
پوپ اظهار داشت: عجیب است که با توجه به این همه علاقه و برگزاری جلسات، به ندرت می شنوید که سناتورها یا نمایندگان کنگره به رازول اشاره کنند. شاید هنوز شکی وجود دارد و آنها نمی توانند خودرا مجبور کنند که درباره حادثه رازول بگویند.
منبع:

1401/04/20
09:17:33
5.0 / 5
294
تگهای خبر: اینترنت , تلفن , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک