URLدر یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

تولید لباس ایمن برای کنترل تب نوزادان با خاصیت آنتی باکتریال

تولید لباس ایمن برای کنترل تب نوزادان با خاصیت آنتی باکتریال

کوتاه کننده لینک: پژوهشگران در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید لباسی ایمن برای کنترل تب در نوزادان با خاصیت آنتی باکتریال شده است.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت دانش بنیان، لباس آنتی باکتریال تب نمای نوزاد ساخته است که در صورت بروز تب در کودک، تغییر رنگ می دهد. این شرکت نانومحصولات دیگری نظیر زیرپوش آنتی باکتریال، نانوکلوئید کیتوسان و پودر سیلیکای مزومتخلخل SBA-۱۵ را در فهرست محصولات خود دارد.
تب، واکنش دفاعی بدن و علامت یک بیماری است و ممکنست به دلیلهای مختلف ایجاد شود. در کودکان تب می تواند علامت بیماری مهمی باشد، به ویژه در مواردی که تب بطول بیانجامد یا تکرار شود و اگر در زمان معین تشخیص داده نشود منجر به اتفاقات خطرناک برای کودکان شده و سلامتی ایشان را به خطر بیندازد.
با توجه به اینکه بچه ها قادر نیستند وضعیت جسمی خودرا به خوبی توصیف کنند، شاید تشخیص تب داشتن یا نداشتن کودک، برای پدر و مادر کاری دشوار باشد. اما والدین می توانند به وسیله لباس کودک تب نما تب فرزند خودرا بلافاصله تشخیص داده و پس از آن برای درمان آن اقدام نمایند.
لباس های تب نمای هنگامی که دمای بدن کودک از ۳۷ درجه سانتیگراد بالاتر می رود، به آرامی تغییر رنگ می دهد و با افزایش دما به بالاتر از ۳۸ درجه سانتیگراد برسد، کاملا سفید می شود.
پس از معالجه کودک و رفع خطر تغییر رنگ لباس به حالت اولیه به والدین نشان میدهد که شرایط کودک به حالت طبیعی برگشته است. فناوری ترموکرومیکی به کار رفته در این محصول با بهره گیری از ایمن ترین مواد اولیه تهیه شده است که با تلاش گروه تحقیق و توسعه (R&D ) این شرکت کاملا بر روی منسوج تثبیت شده است.


منبع:

1401/04/06
12:23:55
5.0 / 5
475
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک