URLدر خانه نوآوری و فناوری؛

دستاوردهای حوزه فناوری ژئوماتیک به معرض نمایش گذاشته می شود

دستاوردهای حوزه فناوری ژئوماتیک به معرض نمایش گذاشته می شود

نمایشگاه دستاوردهای حوزه مشاهدات زمین و فناوری های ژئوماتیک اول خردادماه در خانه نوآوری و فناوری ایران برگزار می گردد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در عصر ارتباطات، داشتن اطلاعات و داده های متقن و قابل اعتماد بسیار ضروری و مهم می باشد و می تواند اقدامات و گام ها برای حل مسایل و نیازها در عرصه های مختلف خدماتی را دقیق تر و کاربردی تر کند.
همچون علومی که می توانند دسترسی به داده ها را تسهیل کنند و اطلاعات قابل اعتمادی در مورد اشیای فیزیکی و محیط از راه فرآیندهای ضبط، اندازه گیری و تفسیر تصاویر و تصاویر دیجیتالی عرضه کنند، علوم فتوگرامتری و سنجش از راه دور هستند.
با توجه به اهمیت این علوم و فناوری ها، شرکتهای دانش بنیان زیادی به این عرصه ورود کرده اند و با تولید محصولات و عرضه خدمات در این عرصه، نقشی اثرگذار در فرایند عرضه خدمات و داده های قابل اتکا ایفا می کنند.
محصولاتی که به مدیران در حوزه هایی چون «مقابله با زمین خواری»، «پایش تغییر کاربری اراضی»، «کاداستر»، «پایش جنگلها و منابع طبیعی»، «کشاورزی دقیق و هوشمند» و «پایش کشت مواد مخدر» کمک می کنند و اطلاعات و داده های کابردی در اختیارشان می گذارند.
گروه توسعه فناوری های ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در همین راستا مبادرت به برگزاری نمایشگاهی از محصولات تولیدی شرکتهای دانش بنیان در حوزه مشاهدات زمین (فتوگرامتری و سنجش از دور) کرده است تا توانمندی های فناورانه این مجموعه ها را به نمایش بگذارد.
این نمایشگاه یک شنبه اول خردادماه سال ۱۴۰۱ در نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی ایران ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برپا است و متخصصان و فعالان این حوزه می توانند از آخرین دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان در این حوزه بازدید نمایند.


منبع:

1401/02/30
14:49:33
5.0 / 5
492
تگهای خبر: تولید , خدمات , دیجیتال , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک