URLهواپیمای خورشیدی با توانایی یک سال پرواز بی وقفه

هواپیمای خورشیدی با توانایی یک سال پرواز بی وقفه

یک هواپیمای جدید خورشیدی می تواند یک سال تمام را بدون فرود در هوا و درحال پرواز بماند و آینده پهپادهای نظامی باشد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در اوت سال ۲۰۲۱ اخباری منتشر گردید در خصوص این که نیروی دریایی ایالات متحده درحال همکاری با یک شرکت هوافضای آمریکایی-اسپانیایی به نام "Skydweller" بر روی یک هواپیمای بدون سرنشین به همین نام است که به لطف نوارهای بزرگی از پنل های خورشیدی در هر دو بال خود قادر می باشد ۹۰ روز بدون نیاز به فرود در هوا بماند.
از آن زمان تا حالا این شرکت مشغول جمع آوری سرمایه برای تولید و توسعه هواپیمای نوآورانه خود بوده است.
قرارداد ۱۴ میلیون دلاری
طبق بیانیه مطبوعاتی این شرکت، ماه گذشته در همکاری با نیروی دریایی ایالات متحده قراردادی ۱۴ میلیون دلاری با واحد نوآوری دفاعی(DIU) برای پیشرفت و ادغام فناوری ها در پشتیبانی از توسعه "Skydweller" منعقد کرده است.
دکتر "رابرت میلر" مدیر عامل این شرکت می گوید: افزایش هواپیماهای پرواز دائم برای تحقق نسل بعدی راهکارهای سنجش و نظارت دولتی برای امنیت ملی مهم است. این همکاری توسعه پلت فرم ما را تسریع خواهدنمود و چاره ای پایدار و بدون کربن را ارائه می دهد که قابلیت های ماموریتی این نوع هواپیما را بطور قابل توجهی گسترش می دهد.
وی ادامه داد: این قرارداد به این شرکت اجازه می دهد تا با رفع نیازهای فعلی فرماندهی های رزمی ما و ایجاد سیستم های هوایی بدون سرنشین نظامی که می توانند در وضعیت محیطی مختلف و درحال تغییر با استقامت، به شکل ایمن و قابل اطمینان عمل کنند، به پشتیبانی از وزارت دفاع ادامه دهد.
یک سال تمام در هوا ماندن
حالا "میلر" می گوید که این هواپیما احتمالاً می تواند یک سال کامل را در هوا بماند و بعنوان نخستین "شبه ماهواره" تجاری با دوام در جهان باشد.
وی توضیح داد: شبه ماهواره یا ماهواره کاذب، هواپیمایی است که به مدت طولانی یا شاید نامحدود در آسمان می ماند. این مدت می تواند ۳۰، ۶۰ یا ۹۰ روز یا حتی یک سال باشد. بدین سان اساساً می تواند هر کاری را که یک ماهواره انجام دهد، انجام دهد.
وی افزود: از آنجا که این هواپیما می تواند هر زمان که اپراتورها بخواهند به زمین بازگردد و فرود بیاید، مشکل زباله های فضایی را که امروزه بیشتر ماهواره ها با آن مواجهند، ایجاد نمی کند.
"میلر" و تیمش حتی این هواپیما را طوری طراحی نموده اند که بتواند مانند یک پهپاد خودران بطور مستقل پرواز کند. در صورتیکه یک خلبان برای در نظر داشتن مسائل ایمنی برای آن وجود دارد، اما یک ضرورت نیست و می تواند بصورت خودران پرواز کند.
"میلر" حالا امیدوار است که این هواپیما در اوایل سال ۲۰۲۳ به کار گرفته شود.
این هواپیمای بدون سرنشین بعد از استقرار می تواند برنامه های بسیاری را با مزایای زیست محیطی مانند نظارت بر استفاده از منابع طبیعی و حتی واکنش در بلایای طبیعی کابردی کند.
منبع:

1401/02/18
23:43:45
5.0 / 5
544
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک