URLتعویق نخستین پرواز مسافری تجاری ویرجین گلکتیک تا سال 2023

تعویق نخستین پرواز مسافری تجاری ویرجین گلکتیک تا سال 2023

کوتاه کننده لینک: شرکت ˮویرجین گلکتیکˮ(Virgin Galactic) نخستین پرواز مسافربری تجاری برنامه ریزی شده خودرا تا سال 2023 به تعویق انداخت و محدودیت های زنجیره تامین و نیروی کار را عامل این تاخیر اعلام نموده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، گردشگران فضایی مشتاق باید برای پرواز به مدار زمین با شرکت "ویرجین گلکتیک" کمی بیشتر صبر کنند.
این شرکت بتازگی اعلام نموده است که خدمات مسافربری تجاری خودرا به سبب محدودیت در زنجیره تامین و نیروی کار تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به تعویق خواهد انداخت.
"مایکل کولگلازیر" مدیرعامل "ویرجین گلکتیک" اظهار داشت: ما مشتاقانه منتظر بازگشت به فضا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ و راه اندازی خدمات تجاری خود در سه ماهه اول سال آینده میلادی هستیم.
رزرو یک صندلی در هواپیمای فضایی "VSS Unity" متعلق به این شرکت هم اکنون ۴۵۰ هزار دلار قیمت دارد. "ویرجین گلکتیک" از نوامبر ۲۰۲۱ حدود ۷۰۰ مشتری را جذب کرده و الان این فهرست انتظار را شامل ۸۰۰ نفر گزارش کرده است.
نخستین پرواز فضایی "ویرجین گلکتیک" با خدمه ی کامل در ماه ژوئیه ۲۰۲۱ با همراهی "ریچارد برانسون" بنیانگذار این شرکت انجام شد و بعد از آن دو بار فروش بلیت را برای مدت کوتاهی به روی مشتریان بازگشایی کرده است.
فضاپیمای "VSS Unity" زیر بال های یک هواپیمای حامل به نام "VMS Eve" قرار می گیرد و همراه با آن به هوا می رود و هنگامی که این هواپیما به ارتفاع حدود ۱۵ هزار متری می رسد، رها می شود و با نیروی موتورهای موشک خود به فضای زیر مداری پرواز می کند.
حداکثر شش مسافر و دو خلبان می توانند همزمان با این فضاپیما به فضای زیر مداری بروند.


فضاپیمای "VSS Unity" تا حالا چهار بار به مرز فضا پرواز کرده است که همه آنها پروازهای آزمایشی بوداند.
مسئولان این شرکت می گویند، برنامه پرتاب "VSS Unity" هم اکنون به سبب تعمیر و نگهداری و همین طور بهبود هواپیمای "VMS Eve" متوقف شده است که انتظار می رود تا اواسط سال جاری ادامه داشته باشد.
اعلامیه اخیر قسمتی از انتشار نتایج مالی سه ماهه "ویرجین گلکتیک" است. این شرکت در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ زیان خالص ۹۳ میلیون دلاری را گزارش کرد، در صورتیکه در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ زیان خالص ۱۳۰ میلیون دلاری را گزارش کرده بود. طبق این بیانیه، ذخایر نقدی شرکت تا تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۲ به میزان ۱.۲۲ میلیارد دلار است.
این تعویق در حالی رخ داده است که شرکت رقیب "ویرجین گلکتیک" یعنی "بلو اوریجین"(Blue Origin) که توسط "جف بزوس" اداره می شود، هم اکنون با فضاپیمای خودران خود موسوم به "نیو شپارد"(New Shepard) مشتریان خودرا به فضای زیرمداری می برد.
"بلو اوریجین" تا به امروز چهار پرواز فضایی سرنشین دار انجام داده است که آخرین آنها در تاریخ ۳۱ مارس بوده است. البته این شرکت تا حالا قیمت بلیت پروازهای خودرا فاش نکرده است.
منبع:

1401/02/17
21:09:35
5.0 / 5
499
تگهای خبر: آزمایش , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک