URLسیستمی برای انبار کردن ۱۰۰ هزار ساله زباله های هسته ای

سیستمی برای انبار کردن ۱۰۰ هزار ساله زباله های هسته ای

به گزارش کوتاه کننده لینک در حالیکه انرژی هسته ای می تواند جهت کمک به جهان برای دور شدن از مصرف سوخت های فسیلی ضروری باشد، کشور سوئد سیستم جدیدی را راه اندازی کرده است که زباله های مرگبار هسته ای را به مدت صد هزار سال ذخیره می کند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، انرژی هسته ای شکل قدرتمندی از انرژی است که به ما امکان تولید برق پاک را می دهد. با این وجود، دفع ضایعات و زباله های خطرناکی که تولید می کند، دشوار است و دلیل این امر اغلب این است که انرژی هسته ای آنطور که باید توسعه نیافته است.
طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، تخمین زده می شود که هم اکنون حدود ۳۷۰ هزار تن سوخت هسته ای مصرف شده در انبارهای موقت در سرتاسر جهان وجود دارد.
حالا دولت سوئد اخیرا طرحی از جانب شرکت مدیریت سوخت هسته ای و ضایعات سوئدی معروف به "SKB" برای توسعه تأسیسات ذخیره سازی که سوخت هسته ای مصرف شده و بسیار پرتوزای این کشور را تا ۱۰۰ هزار سال آینده ایمن نگه می دارد، تصویب کرده است.
این یک تصمیم تاریخی است که شرکت "SKB" را قادر می سازد زباله های هسته ای را دفع کند. "یوهان دشت" مدیر عامل "SKB" در یک بیانیه اظهار داشت: ما حالا مشتاق اجرای بزرگترین پروژه محافظت از محیط زیست سوئد هستیم.
پروژه جاه طلبانه "SKB" بیشتر از ۴۰ سال است که در حال انجام می باشد و با همکاری کارشناسان دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و موسسات آموزش عالی در سوئد و سراسر جهان همراه بوده است. همینطور توسط سازمان ایمنی پرتوی سوئد و دیوان زمین و محیط زیست به دقت بررسی شده است تا اطمینان حاصل شود که سخت ترین الزامات ایمنی را هم برای انسان و هم برای محیط زیست برآورده می کند.
این پروژه علاوه بر مقابله ایمن با زباله های هسته ای، حدود ۱۵۰۰ شغل بوجود می آورد. شرکت "SKB" حالا در انتظار تکمیل فرایند صدور مجوز دیوان زمین و محیط زیست و دریافت مجوزهای مناسب از سازمان ایمنی پرتوی سوئد است.
بعد از انجام تمام این مراحل، ساخت این تاسیسات حدود ۱۰ سال طول خواهد کشید. باآنکه سوئدی ها در سال ۱۹۸۰ به حذف تدریجی انرژی هسته ای رای داده بودند، اما نظر آنها در مورد شکل انرژی تغییر کرده است و الان بعنوان یک گام اساسی برای آخر دادن به اتکای این کشور به سوخت های فسیلی تلقی می شود و بیشتر از پیش مورد استقبال شهروندان سوئدی قرار گرفته است.1400/11/10
21:58:49
5.0 / 5
565
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک