URLربات چینی در پیست اسکی

ربات چینی در پیست اسکی

به گزارش کوتاه کننده لینک تعدادی از پژوهشگران چینی یک ربات اسکی باز ساخته اند که می تواند از موانع اجتناب کند و در عملیات گشت زنی در کوهستان کارآمد خواهد بود.


دریافت 4 MB به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از دیلی میل، یک ربات مجهز به ۶ پا می تواند اسکی کند. این ربات در شنیانگ چین در ماه جاری میلادی آزمایش شده است. در ویدئوی انتشار یافته از این آزمایش، ۴ پای ربات روی چوب اسکی قرار می گیرند و به آن متصل می شوند. ربات مذکور توسط محققان دانشگاه شانگهای جیائو تانگ ساخته شده است.
ماشین مذکور در سراشیبی های مخصوص افراد تازه کار به کار گرفته شد و تیم نشان داد ابزار می تواند در حالت ایستاده باقی بماند، بچرخد و از برخورد با افراد اجتناب کند. در ویدئو نشان داده شد ربات می تواند یک مسیر ۴۰۰ متری را با سرعت ۱۰ متر بر ثانیه اسکی کند. به قول محققان ربات می تواند در مسابقات اسکی رقابت و حتی در کوهستان ها گشت زنی کند و در عملیات نجات هم شرکت نماید. گائو فنگ و همکارانش این ربات را توسعه داده اند. او در اینباره می گوید: ربات فعالیتهایی مانند مسابقه دادن، چرخیدن، برنامه ریزی مسیر و اجتناب از مانع را با استفاده از سیستم سنسوری هوشمند و کنترل ترمز انجام دهد. ربات در تست ها نشان داد قابلیت انعطاف پذیری زیادی دارد و چابک است. همینطور می تواند با کمک رابط مغز و کامپیوتر آنرا کنترل کرد. بدین سان ربات قادر به اسکی میان جمعیت مردم خواهد بود.


منبع:

1400/11/06
23:17:00
5.0 / 5
640
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , ربات , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک