URLتوسط یك شركت فناور انجام شد؛

تولید کیت تشخیص زودهنگام جهش اومیکرون برای نخستین بار در کشور

تولید کیت تشخیص زودهنگام جهش اومیکرون برای نخستین بار در کشور

به گزارش کوتاه کننده لینک یک شرکت فناور ایرانی موفق به تولید کیت تشخیص زودهنگام N و S مبتنی بر آنتی ژن به منظور تشخیص زودهنگام جهش اومیکرون شد. این کیت می تواند در کمتر از ۲۰ دقیقه سویه اومیکرون کرونا را تشخیص دهد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، یکی از شرکتهای فناور وابسته به بنیاد برکت بعنوان نخستین تولید کننده کیت های تشخیص زودهنگام کرونا در کشور و پیشگیری از خروج ارز و کاهش قیمت تست های مولکولی موفق به دریافت لوح افتخار از بیست و دومین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شد.
این شرکت فناور پارسال در زمان شیوع بیماری کرونا بعنوان نخستین تولید کننده کیت های تشخیص COVID-۱۹ مبتنی بر آنتی ژن مبادرت به تولید این کیت کرد که در آن زمان جزو سه کشور اصلی تولیدکننده این کیت در جهان بود و ازاین رو از واردات این نوع کیت از کره جنوبی به صورت انبوه به علت تولید داخلی کیت توسط این مجموعه جلوگیری شد.
این شرکت با تولید روزانه ۲۰۰ هزار عدد از این کیت، نیاز مراکز بهداشتی را تأمین کرد و کیت مذکور توسط وزارت بهداشت توزیع و مورد استفاده قرار گرفت. همینطور این کیت ها در طرح شهید سلیمانی به طور گسترده جهت قطع سریع زنجیره آلودگی به کرونا استفاده شد.
این شرکت فناور موفق به تولید کیت تشخیص زودهنگام N و S مبتنی بر آنتی ژن شده است که همزمان به تشخیص دو پروتئین اسپایک و نوکلئوکپسید می پردازد که در نوع خود در جهان برای نخستین بار ساخته شده و دقت تشخیص ویروس کرونا را به شدت بالا برده و قادر به بررسی سویه های مختلف ویروس کرونا است.
کیت تشخیص زودهنگام جهش های اومیکرون تولیدی این شرکت در تشخیص سویه اومیکرون دارای حساسیت و دقت بالایی بوده و امکان این امر را دارد که در کمتر از ۲۰ دقیقه تشخیص سویه اومیکرون را انجام داده و به سرعت، زنجیره آلودگی را قطع کند و در شرایط بحرانی به سبب تشخیص زودهنگام و غربالگری دقیق و اطمینان از عدم گسترش آلودگی مورد استفاده قرار گیرد.
کیت تشخیص زودهنگام جهش های اومیکرون تولیدی این شرکت در حاشیه بیست و دومین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رونمایی شده است.

1400/10/08
12:31:06
5.0 / 5
556
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک