URLدو برنده سفر رایگان به فضا عرضه شدند

دو برنده سفر رایگان به فضا عرضه شدند

شرکت ˮویرجین گلکتیکˮ(Virgin Galactic) برنده دو بلیت سفر رایگان به لبه فضا را اعلام نمود که طی آن ˮکیشا اسˮ مربی تندرستی و انرژی از کشور گم نام ˮآنتیگوا و باربوداˮ همراه با دخترش از فضا زمین را نظاره گر خواهند بود.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، شرکت فضایی "ویرجین گلکتیک" و پلتفرم جمع آوری کمک های مالی خیریه موسوم به "اوماز"(Omaze) اعلام نمودند که "کیشا اس"( Keisha S.)، مربی تندرستی و انرژی از کشور واقع در زمینه کارائیب "آنتیگوا و باربودا" به همراه دخترش برنده دو صندلی در هواپیمای فضایی "وی اس اس یونیتی"(VSS Unity) برای گردشگری در فضا شده اند.
کشور "آنتیگوا و باربودا" متشکل از دو جزیره در دریای کارائیب است.
گفتنی است که از آنجا که "ویرجین گلکتیک" هم اکنون بلیت گردشگری فضایی خودرا به قیمت ۴۵۰ هزار دلار به فروش می رساند، ارزش این دو بلیت ۹۰۰ هزار دلار است.
"کیشا" می خواهد با دخترش که دانشجوی اخترفیزیک است، به فضا پرواز کند.
وی در اطلاعیه ای اظهار داشت: من همیشه در زندگی عاشق پرواز بودم و شیفته فضا بودم و این واقعاً برای من یک رؤیا است که به حقیقت پیوسته است. این اتفاق برایم به اندازه تمام دنیا ارزش دارد. امیدوار هستم بتوانم این تجربه را با دخترم به اشتراک بگذارم تا با هم بتوانیم الهام بخش نسل بعدی برای دنبال کردن رؤیاهای خود باشیم.
"ویرجین گلکتیک" و "اوماز" در ماه ژوئیه، درست بعد از انجام نخستین پرواز فضایی سرنشین دار به لبه فضا، خبر از برگزاری یک قرعه کشی رایگان دادند که طی آن دو بلیت رایگان به دو نفر تعلق می گرفت و شرکت گنندگان می توانستند با کمک به خیریه ها شانس خودرا برنده شدن بالا برند.
اولین پرواز فضایی سرنشین دار این شرکت به نام "یونیتی ۲۲"(Unity 22) ۶ نفر شامل "ریچارد برانسون" بنیان گذار گروه شرکت های "ویرجین" و سه خدمه دیگر را به همراه دو خلبان از بندر فضایی آمریکا در نیومکزیکو به فضای زیر مداری فرستاد و به زمین بازگرداند.
هر دلاری که توسط متقاضیان بوسیله "اوماز" به خیریه ها اهدا می شد، ۱۰ شانس برای شرکت کننده به همراه داشت. مسئولان "ویرجین گلکتیک" گفتند که این نام نویسی تا ۳۱ اوت ادامه داشته و ۱۶۴ هزار و ۳۳۸ نفر در سراسر جهان در آن شرکت کرده اند و در مجموع ۱.۷ میلیون دلار برای امور خیریه جمع آوری شد.
این پول به نفع "برنامه شهروند-فضانورد برای بشریت"(CAP) خرج خواهد شد. این برنامه از افراد با زمینه های مختلف دعوت می کند تا برای فرصتی برای رفتن به فضا و تجربه نظاره زمین از فضا اقدام نمایند.
"ویرجین گلکتیک" می گوید: هر سال یک مسافر فضایی جدید از میان گروهی متنوع از مردم از سراسر جهان انتخاب می شود و بعد از بازگشت، هر شهروند-فضانورد متعهد به استفاده از این تجربه برای منافع جمعی است.
"ویرجین گلکتیک" و "اوماز" هنوز تاریخ معینی را برای پروازی که "کیشا" و دخترش را به فضا خواهد برد، اعلام نکرده اند. اما چیزی که مشخص است، این است که فعلا تا چند ماه آتی این اتفاق نخواهد افتاد.
نمایندگان "ویرجین گلکتیک" گفته اند که این شرکت درحال انجام کارهای تعمیر و نگه داری و بهبود هواپیمای حامل فضاپیمای "VSS Unity" به نام "وی ام اس ایو"(VMS Eve) است و این دو احتمالاً تا اواسط سال ۲۰۲۲ باردیگر با هم پرواز نخواهند کرد.
قابل ذکر است که هواپیمای حامل "وی اس اس یونیتی" ۶ سرنشین را تا ارتفاع حدود ۱۵ هزار متری بالا می برد، سپس "وی اس اس یونیتی" از آن جدا می شود و موتور موشکی خودرا روشن می کند و راه خودرا به سمت فضای زیر مداری پیش می گیرد.1400/09/04
20:21:11
5.0 / 5
525
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک