URLتولید کچاپ با گوجه فرنگی مریخی !

تولید کچاپ با گوجه فرنگی مریخی !

به گزارش کوتاه کننده لینک شرکت هاینز نسخه ای از سس کچاپی را رونمایی کرده که با گوجه فرنگی های پرورش یافته در خاک شبیه سازی شده مریخ ساخته شده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از دیلی میل، این اقدام تلاشی در جهت درک حیات انسان در سیاره سرخ است. این سس در واقع نتیجه ۲ سال تحقیق محققان در انستیتو فضایی آلدرین در مؤسسه فناوری فلوریدا است. رگولیت مریخی برای کشت محصولی سخت تر از خاک زمین است چونکه مواد طبیعی زیادی در آن وجود ندارد و از طرفی این سیاره نور خورشید کمتری دریافت می کند.
ازاین رو محققان باید روشی جدید برای ارتقای رشد محصول پیدا می کردند. برای این منظور آنها گلخانه ای با شرایط مریخ و خاک شبیه سازی شده این سیاره ساختند. در مرحله بعد گیاهان در خاک شبیه سازی مریخ و تحت شرایط دمایی و آبی مشابه این سیاره پرورش یافتند. گوجه فرنگی های ساخته شده در این پروژه توسط شرکت هاینز به سس کچاپ تبدیل شد. بعد از آن هاینز یک بطری از کچاپ نسخه مارس را به ارتفاع ۲۲ مایلی زمین فرستاد. البته سس کچاپ مریخی برای خرید ارائه نشده اما آزمایش تست های کیفیت را پشت سر گذاشته است. در آینده انسان هایی که روی مریخ زندگی خواهند کرد مجبورند مواد غذایی خویش را در خاک این سیاره کشت کنند.

1400/08/19
12:28:38
5.0 / 5
560
تگهای خبر: آزمایش , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک