URLعکس فضانورد مقیم ایستگاه فضایی از پست ترین نقطه زمین

عکس فضانورد مقیم ایستگاه فضایی از پست ترین نقطه زمین

کوتاه کننده لینک عکس فضانورد مقیم ایستگاه فضایی از پست ترین نقطه زمین


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آژانس فضایی اروپا، "توماس پسکی"(Thomas Pesquet) فضانورد فرانسوی آژانس فضایی اروپا این تصویر از "دریای مرده" را در دومین ماموریت طولانی مدت خود موسوم به "آلفا" در ایستگاه فضایی بین المللی گرفته است.
وی این تصویر را در رسانه های اجتماعی منتشر نموده و گفته است: فریب نام آنرا نخورید، "دریای مرده" واقع در خاورمیانه در حقیقت یک دریاچه محصور در خشکی است. زمینهای نمکی جنوب آنرا می بینید؟ من به یاد دارم که در دورانی که خلبان تجاری بودم در اینجا شنا کرده ام.
وی ادامه داد: شما در اینجا با نیمی از بدن خود در آب شنا می کنید که شبیه به استفاده از تخته موج سواری است. مزیت آن این است که وقتی از شنا خسته شدید، می توانید در صورتیکه روی سطح شناور هستید، کمی استراحت کنید. اما مراقب باشید که آب به چشم شما نرسد، چونکه واقعاً سوزناک است.


"دریای مرده" دریاچه آب شوری است که میان اردن، سرزمین های اشغالی و فلسطین واقع شده است. ۱۲ گونه ماهی در این دریاچه تنها حدود یک سال عمر می کنند و بقیه موجودات عمر کمتری دارند. در بعضی منابع از آن با نام "دریاچه نمک" یاد شده است.
گفتنی است که سواحل اطراف آن پست ترین نقطه خشکی های زمین است.
این دریا به این علت "دریای مرده" نامیده می شود که هیچ جانور یا گیاهی بطور دائمی در آن زندگی نمی کند، چونکه آب آن ۸ تا ۹ برابر شورتر از آب اقیانوس ها است.
"دریای مرده" اکنون همانطور که در تصویر نیز مشاهده می شود، با کم آبی شدید مواجه می باشد اما هیچ گاه خشک و محو نخواهد شد، چونکه هرچه آب پایین می رود، غلظت و شوری آب دریاچه بیشتر می شود و در نهایت به جایی می رسد که میزان تبخیر متوقف می شود. بدین سبب "دریای مرده" احتمالاً بمراتب کوچکتر از اینکه هست خواهد شد، اما به کلی محو نخواهد شد.
"توماس پسکی" برای انجام دومین ماموریت خود در تاریخ ۲۳ آوریل ۲۰۲۱ به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده شد. او شش ماه را در این ایستگاه مداری به زندگی و کار خواهد گذراند و بیش از ۲۰۰ آزمایش بین المللی را در فضا به انجام خواهد رساند.
منبع:

1400/07/12
10:10:25
5.0 / 5
684
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک