URLکشف نکته ای مهم درباره سیاه چاله ها

کشف نکته ای مهم درباره سیاه چاله ها

فیزیکدانان دانشگاه ساسکس انگلستان برای اولین بار دریافته اند سیاهچاله ها به محیط اطراف خود فشار وارد می کنند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، در سال ۱۹۷۴ استیون هاوکینگ، فیزیکدان فقید کشف کرد که سیاهچاله ها تابش گرمایی ساطع می‎کنند. قبل از این تصور می‎شد سیاهچاله‎ها چندان فعال نیستند اما بتازگی دانشمندان دانشگاه ساسکس نشان داده اند سیاه چاله ها در حقیقت سیستم های ترمودینامیکی بسیار پیچیده ‏تری از آنچه تصور می‏شد، هستند که نه فقط دما، بلکه فشار نیز دارند.
این کشف هیجان انگیز توسط پروفسور "خاویر کالمت" و "فولکر کویپرز" از دانشکده فیزیک و نجوم دانشگاه ساسکس انجام شده و یافته های آن در مجله Physical Review D انتشار یافته است.
این دو محقق از دیدن یک رقم اضافی در معادلاتی که آنها برای اصلاح گرانشی کوانتومی آنتروپی یک سیاهچاله درحال انجام آن بودند حاصل می‎شد، گرفتار سردرگمی شده بودند. در طول بحث در مورد این نتیجه عجیب در روز کریسمس ۲۰۲۰ آنها دریافتند آنچه آنها مشاهده می‎کردند می‎تواند یک فشار باشد. بعد از محاسبات بیشتر، آنها یافته هیجان انگیز خودرا تایید کردند و گفتند که گرانش کوانتومی می‎تواند به فشار در سیاهچاله‎ها منجر شود.
خاویر کالمت، استاد فیزیک دانشگاه ساسکس اظهار داشت: یافته‎های ما در خصوص این که سیاهچاله های شوارتس شیلد علاوه بر دما دارای فشار نیز هستند بسیار هیجان انگیز بود. من خوشحالم که تحقیقات انجام شده در دانشگاه ساسکس درباره گرانش کوانتومی می‏تواند درک دانشمندان از ماهیت سیاه چاله‎ها را افزایش دهد.
شهود برجسته هاوکینگ در خصوص این که سیاهچاله‎ها، سیاه نیستند اما دارای طیف تابشی بسیار شبیه به جسم سیاه هستند، سیاهچاله‎ها را به آزمایشگاهی ایده آل جهت بررسی تاثیر متقابل مکانیک کوانتومی، گرانش و ترمودینامیک تبدیل می‎کند. اگر شما سیاهچاله‎ها را در نظریه نسبیت عام در نظر بگیرید، می‎توانید دریابید که آنها در مراکز خود دارای یک خاصیت خاص هستند که قوانین فیزیکی که ما با آنها آشنا هستیم را می‎شکنند. ما امیدوار بودیم که با ادغام نظریه میدان کوانتومی و نظریه نسبیت عام قادر به یافتن درک جدیدی از سیاهچاله‎ها باشیم. هدف ما از انجام این مطالعه درک بهتر این مساله بود و بااینکه فشار اعمال شده توسط سیاهچاله‎ای که ما درحال مطالعه آن بودیم خیلی کم است اما این واقعیت که آن وجود دارد سبب ارتقا درک ما در حوزه اخترفیزیک، فیزیک ذرات و فیزیک کوانتوم می‎شود.
فولکر کویپرز نیز اظهار داشت: کار بر روی این مطالعه که درک ما را از سیاهچاله ها افزایش داد، بسیار هیجان انگیز بود. لحظه‎ای که متوجه شدیم نتیجه اسرارآمیز معادلات ما گویای آن می باشد، سیاهچاله‎ای که ما درحال مطالعه آن بودیم دارای فشار است بسیار هیجان انگیز بود. نتیجه یافته‎های ما حاصل تحقیقات زیادی است که در حوزه فیزیک کوانتوم در دانشگاه ساسکس انجام داده‎ایم که این مساله نیز درک ما از ماهیت کوانتومی سیاه چاله را افزایش می‎دهد.1400/06/23
10:32:37
5.0 / 5
805
تگهای خبر: آزمایش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک