URLیك مقام مسئول در معاونت علمی و فناوری تاكید كرد؛

ضرورت استفاده از فناوری واقعیت مجازی و ارتقای فناوری معادن

ضرورت استفاده از فناوری واقعیت مجازی و ارتقای فناوری معادن

معاون امور معادن طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری به ضرورت استفاده از فناوری واقعیت مجازی و ارتقای فناوری معادن تاکید نمود.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، داود حبیبی کیا درباب استفاده از فناوری واقعیت مجازی و ارتقای فناوری معادن اظهار داشت: استفاده از این فنآوری، رویکرد های آموزشی مورد استفاده در آموزش مواد اولیه و آموزش معدن را غنی می کند.
وی اضافه کرد: در هر زیست بوم و اقلیم دارای مختصات منحصر به خود بوده و این خاصیت ها و چالش ها از معدن به معدن متفاوت می باشد.
معاون امور معادن طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: با بهره گیری از فناوری واقعیت مجازی، پژوهشگران و مهندسان و دانشجویان این شانس را خواهند داشت که عملاً از سایت های مختلف معدن و پدیده های مرتبط دیدن کرده و با چالش های استخراج ارتباط برقرار کنند.
اما آموزش برای درک وابستگی های فنی، طبیعی، انسانی برای توسعه مهارت ها و شایستگی های متخصصان معدن در آینده بسیار اهمیت دارد. مهندسان معدن در حرفه آینده خود تنها راه استخراج معادن را طراحی نمی کنند بلکه با بهره گیری از فناوری های پیشرفته، فرآیندها مورد بررسی قرار می دهند و ایمنی کار را تایید می کنند.
حبیبی کیا با اشاره به حمایت های معاونت علمی و فناوری در امتداد توسعه فناوری های مجازی در زمینه زمین شناسی، عنوان کرد: در طرح توسعه فناوری های معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بستری برای پشتیبانی از ورود نوآوری ها و فناوری ها به این حوزه ارزش آفرین و اشتغال زا فراهم گشته است. با فراخوانی از تمامی ایده پردازان، شرکت های فناور و خلاق فعال در زمینه های مختلف فناوری، سعی شده است تا راه برای ورود نوآوری ها به حوزه معدن هموار شود.

1400/06/16
11:05:31
5.0 / 5
680
تگهای خبر: سایت , شركت , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک