URLلحظه ورود کروناویروس به سلول بعلاوه فیلم

لحظه ورود کروناویروس به سلول بعلاوه فیلم

به گزارش کوتاه کننده لینک فیلمی میکروسکوپی از ورود ویروس سارس-کوو-۲ به سلول های مغز خفاش انتشار یافته است که نحوه ی عملکرد این ویروس را نشان داده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیویورک تایمز، ویروس ایجاد کننده بیماری کووید-۱۹ بعد از ورود به سلول، آنرا وادار به تولید ویروس های بیشتر می کند در نهایت سلول پاره شده و گروهی جدیدی از ویروس ها آزاد می شوند.
در این فیلم نحوه ی تبدیل شدن سلول به کارخانه ی ویروس سازی توسط عامل بیماری زا قابل مشاهده می باشد.
این ویدئو توسط سوفی-ماری آیکر(Sophie-Marie Aicher) و دِلفین پلاناس(Delphine Planas) که ویروس شناس های مرکز پاستور در پاریس هستند ثبت شده است. آنها در مسابقه فیلمهای میکروسکوپی که توسط شرکت سازنده دوربین های نیکون(Nikon) حمایت می شد لوح افتخار دریافت نمودند.
ضبط این فیلم ۴۸ ساعت به طول انجامیده است و هر ۱۰ دقیقه یک مرتبه یک تصویر ثبت شده است. کروناویروس ها که در این فیلم به شکل نقاطی قرمز رنگ قابل مشاهده هستند در بین توده های خاکستری که سلول های مغز خفاش هستند حرکت می کنند.
سلول های مغز خفاش بعد از آن که توسط ویروس آلوده می شوند با یکدیگر ادغام شده و توده ای بزرگ ایجاد می کنند. این توده در نهایت منفجر و سبب از بین رفتن سلول می شود.
انتشار ویروس سارس-کوو-۲ که عامل بیماری کووید-۱۹ است در سال ۲۰۱۹ از ووهان چین شروع شد و سپس سراسر جهان را درگیر کرد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/06/02
09:34:06
5.0 / 5
660
تگهای خبر: تولید , دانلود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک