URLبا كمك ناوگان فضایی؛

چین ایستگاه برق خورشیدی فضایی می سازد

چین ایستگاه برق خورشیدی فضایی می سازد

کوتاه کننده لینک: چین تصمیم دارد یک ایستگاه برق خورشیدی در فضا بوجود آورد که در آن پنل های خورشیدی برق را به زمین ارسال می کنند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از دیلی میل، چین تصمیم دارد تا ۲۰۳۵ میلادی ناوگانی از پنل های خورشیدی به طول یک مایل به فضا بفرستد تا انرژی را به زمین بتابانند. این طرح تلاشی برای دستیابی به هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای چین تا ۲۰۶۰ میلادی است.
طبق گزارش های مختلف این پروژه که تا ۲۰۵۰ میلادی وارد فاز عملیاتی می شود، پنل های خورشیدی فضایی قادر خواهند بود به اندازه تولید یک واحد تولید برق هسته ای الکتریسیته به زمین ارسال نمایند.
ایده اصلی برای راه اندازی یک واحد تولید برق هسته ای فضایی اولین بار در سال ۱۹۴۱ و توسط ایزاک آسیموف (نویسنده) ارائه شد. اما از آن زمان تا حالا کشورهای مختلف همچون آمریکا و انگلیس امکان ایجاد آنرا بررسی نموده اند.
از آنجا که در فضای بالای زمین هیچ ابر و روز یا شبی وجود ندارد که نور خورشید را بپوشاند، مکانی ایده آل برای یک ایستگاه تولید برق خورشیدی است که به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک می نماید.
اکنون بنظر می رسد دولت چین آماده تحقیق و بررسی علوم و فناوری مورد نیاز برای به کارگیری این شیوه است. در همین راستا دولت چین در شهر چانگ کویینگ مطالعات درباره ایستگاه انرژی خورشید فضایی جدید را آغاز نموده و یک مرکز برای آزمایش طرح واحد فضایی تولید برق خورشیدی تأسیس شده است.
محققان اکنون روی شیوه انتقال برق در مسافت های طولانی تحقیق می کنند. پیش بینی می شود تا آخر سال آزمایش ها دراین زمینه شروع شود و تا ۲۰۳۰ میلادی یک واحد برق خورشیدی ایجاد شود.
هنوز معین نیست هزینه پرتاب یا عملیاتی کردن یک واحد تولید برق با این مشخصات چقدر خواهد بود.
ایده اصلی این طرح شامل یک ایستگاه فضایی با پنل های خورشیدی است که انرژی خورشید را به برق تبدیل می کند و در مرحله بعد با بهره گیری از فرستنده میکروویو یا لیزر انرژی را به یک ابزار جمع آوری کننده در زمین می فرستد.


منبع:

1400/05/30
13:36:03
5.0 / 5
545
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک