URLرونمایی از سگ رباتیک شیائومی

رونمایی از سگ رباتیک شیائومی

به گزارش کوتاه کننده لینک شرکت ˮشیائومیˮ از نخستین سگ رباتیک خود رونمایی نمود. این ربات چهارپا از کوچکترین ابر رایانه هوش مصنوعی جهان نیرو می گیرد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت چینی "شیائومی"(Xiaomi) از سگ رباتیک خود معروف به "سایبر داگ"(CyberDog) رونمایی نمود که یک ربات چهارپای منبع باز است که توسعه دهندگان می توانند برای آن برنامه های کاربردی خویش را ایجاد کنند.
همانطور که در وبسایت "شیائومی" اشاره شده است، این ربات با استفاده از نسخه "Jetson Xavier NX NVIDIA" که بعنوان کوچکترین ابررایانه هوش مصنوعی جهان شناخته می شود، اداره می شود.
این ماژول هوش مصنوعی قدرتمند، خیلی از برنامه ها و کاربردهای این ربات همچون تشخیص و دنبال کردن صاحب خویش را عملی می کند.
"سایبر داگ" دارای ۱۱ سنسور همچون سنسورهای لمسی و فراصوت است که به آن اجازه می دهد با محیط خود تعامل داشته باشد.
دوربین های موجود بر روی صورت این سگ رباتیک به آن اجازه می دهد تا از شخصی که بعنوان صاحب آن تعریف شده است، پیروی کرده و موانع موجود در محیط نزدیک خویش را پشت سر بگذارد.
"سایبر داگ" حتی می تواند یک شخص را در بین جمعیت برگزیده و آن شخص را برچسب گذاری و دنبال کند.


"شیائومی" در اعلامیه خود توضیح داد: "سایبر داگ" ضمن ردیابی وضعیت بدن و تشخیص چهره، می تواند صاحب خویش را دنبال کند و از موانع در مقیاس سانتی متر گذر کند.
"سایبر داگ" یک نمونه دیگر از سگ های رباتیک است که شباهت زیادی به ربات مشهور "اسپات"(Spot) ساخته شرکت "بوستون داینامیکس"(Boston Dynamics) دارد که حالا به تصاحب شرکت "هیوندای" درآمده است.
همه این سگ های رباتیک از آخرین فناوری رباتیک پیشرفته برای ایجاد یک ماشین زیرک استفاده می نمایند که قادر به عبور از موانع و گذر از مناطق مختلف است، به این مفهوم که میتوان از آنها برای واکنش به فجایع و بلایای طبیعی و برخی از برنامه های دیگر با هدف جایگزینی با انسان در کارهای خطرناک بهره برد.
"شیائومی" می گوید کار خویش را با تحویل ۱۰۰۰ "سایبر داگ" به طرفداران، مهندسان و علاقه مندان به سگ رباتیک شیائومی آغاز می کند. ایده این شرکت این است که از اشتیاق جامعه رباتیک منبع باز استفاده گردد تا برنامه های نوآورانه ای را برای این سگ رباتیک طراحی نمایند.
قیمت "سایبر داگ" حدود ۱۵۴۰ دلار است.

1400/05/21
11:42:24
5.0 / 5
729
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک