URL۲ پروژه ملی برای توسعه تولید سوخت زیستی در كشور اجرایی می شود

۲ پروژه ملی برای توسعه تولید سوخت زیستی در كشور اجرایی می شود

به گزارش کوتاه کننده لینک بر مبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ۲ پروژه ملی برای توسعه تولید سوخت زیستی در کشور اجرایی می شود.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی یکی از حامیان توسعه و ترویج استفاده از سوخت های زیستی در کشور است تا با این کار لطمات جبران ناپذیر سوخت های فسیلی به سلامت انسان و محیط زیست را کم کند.
منبع اصلی انرژی در زیست توده ها انرژی خورشید است که طی فرایند فوتوسنتز در گیاه ذخیره می شود. این انرژی ذخیره شده در گیاهان و زیست توده ها می تواند طی فرایندهای مختلف حرارتی، تبدیل شیمیایی و تبدیل بیوشیمیایی به انرژی قابل استفاده برای انسان تبدیل گردد.
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با اجرای ۲ پروژه ملی، مقرر است تلاش ها برای توسعه استفاده از سوخت های زیستی در کشور بیشتر شود و با این کار به بقای انسان و محیط زیستی کمک کرده باشد.
«ایجاد پایلوت سوخت زیستی بیواتانول» و «صادرات بایواتانول» دو برنامه ملی است که ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال اجرایی کردن آنها است تا با نهایی شدن آن طی ۵ سال آینده گامی بزرگ برای تولید سوخت زیستی و توسعه استفاده از این منبع غنی و طبیعی در کشور برداشته شود.


منبع:

1400/05/08
12:15:14
5.0 / 5
520
تگهای خبر: تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک