URLدر گزارش كوتاه كننده لینك اعلام شد؛

صادرات سامانه راهبری جراحی مغز

صادرات سامانه راهبری جراحی مغز

به گزارش کوتاه کننده لینک محققان در یک شرکت دانش بنیان نویگیشن جراحی مغز یا سامانه راهبری جراحی را بومی سازی کردند که حالا علاوه بر استفاده در ۸۰ بیمارستان به ۳کشور صادر گردیده است.دکتر ابراهیم نجف زاده مدیر آموزش یک شرکت دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این شرکت دانش بنیان، نویگیشن جراحی مغز یا سامانه راهبری جراحی های مغز با استفاده از تصویر را طراحی کردیم و به تولید رساندیم.
وی با اشاره به اینکه دستگاه نویگیشن مغزی که در این شرکت طراحی کردیم برای عملهای جراحی مختلف در رابطه با مغز قابل کاربرد است، اظهار داشت: این دستگاه برای جراحی انواع تومورهای مغزی، جراحی سینوس و قاعده جمجمه، نمونه برداری های مغزی و ستون فقرات بعنوان یک هدایتگر جراح مورد استفاده قرار می گیرد.
به گفته نجف زاده، این سامانه راهبری جراحی ایرانی با بکارگیری فناوری های پیشرفته پردازش و نمایش تصاویر پزشکی توأم با موقعیت یابی بلادرنگ ابزار جراحی، می تواند فرآیندهای جراحی را برای جراح با اطمینان و دقت بالا هدایت کند.
وی اظهار داشت: چنین دستگاه هایی این امکان را به جراح می دهند که از راه ردیابی بلادرنگ ابزار در حین جراحی، جزئیات داخل بدن بیمار مانند ساختارهای پیچیده مغزی، قسمتهای عمقی حفره بینی، قاعده جمجمه و یا ساختار در هم تنیده مهره های ستون فقرات را به صورت سه بعدی مشاهده کنند.
وی اضافه کرد: با استفاده از این سیستم ها، جراح به خوبی می تواند مراحل جراحی را به صورت دیداری تحت کنترل داشته باشد و محل شروع و اتمام بافتهای سالم، تومورها و سایر نقاط حساس را تشخیص دهد.
وی ضمن اشاره به مزیت سامانه های راهبری جراحی اظهار داشت: به علت دقتی که این دستگاه ها فراهم می کنند، جراحان قادر به برنامه ریزی دقیق تری برای اعمال جراحی هستند. این برنامه ریزی شامل تعیین بهترین نقطه برش، مسیر مطلوب برای رسیدن به منطقه مورد نظر و اجتناب از برخورد با ساختارهای حیاتی می شود.
مدیر آموزش شرکت دانش بنیان با تکیه بر این که این دستگاه مانند جی پی اس عمل می کند و محل جراحی را برای جراح از حالت دید کورکورانه در می آورد، اظهار داشت: هم اکنون شرکتهای آمریکایی و آلمانی این دستگاه را ساخته اند و الان نمونه های امریکایی موجود در ایران عملاً بلااستفاده و در انبار بیمارستانها هستند چونکه احتیاج به تعمیرات دارند.
نجف زاده تصریح کرد: اما در این شرکت، نویگیشن یا سامانه راهبری جراحی که طراحی کردیم کاملاً با کسب دانش فنی بومی سازی شده و الان در بیمارستان ها قابل استفاده می باشد.
وی در مورد میزان تولید آن اظهار داشت: تابحال این دستگاه ایرانی در ۸۰ بیمارستان داخل کشور و در بیشتر از ۶ هزار مورد جراحی توسط ۱۵۰ جراح مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وی در مورد صادرات دستگاه اظهار داشت: صادرات نویگیشن ایرانی به روسیه، آلمان و اکوادور انجام گرفته و بنا داریم به ترکیه هم صادر نماییم و درحال رایزنی هستیم.
نجف زاده با اشاره به اینکه حالا در مرحله ای هستیم که دستگاه در مراکز مختلف همچون بیمارستان ها استفاده می شود، اظهار داشت: همینطور خدماتی برای آموزش استفاده به جراحان هم عرضه می دهیم.
مدیر آموزش این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: بیمارستان و کلینیک هایی که در آن جراحی دقیق ستون فقرات و مغز انجام می گیرد می توانند از این دستگاه علاوه بر آموزش هم در محل بیمارستان یا کلینیک بهره ببرند.
وی ضمن اشاره به توسعه این محصول اظهار داشت: حالا در صدد هستیم با فیدبک هایی که از جراحان مختلف می گیریم به حوزه ارتوپدی هم وارد شویم و دستگاه راهبری جراحی این بخش را طراحی نماییم.
نجف زاده با اشاره به اینکه نرم افزارهای طراحی شده به همراه این دستگاه را هم خودمان طراحی نموده ایم، اظهار داشت: درحال ورود به جراحی های مختلف دیگر هستیم؛ امید داریم تا آخر سال سامانه راهبری را برای ستون فقرات طراحی نماییم.
وی اضافه کرد: از این دستگاه نویگیشن بعنوان دستگاه راهبری جراحی با استفاده از تصویر هم یاد می شود.
مدیر بخش آموزش این شرکت دانش بنیان افزود: حالا دستگاه برای آموزش به جراحان در مرکز مهارتهای پیشرفته بالینی ایران در بیمارستان امام خمینی هم مورد استفاده قرار می گیرد.


منبع:

1400/04/30
11:11:42
5.0 / 5
584
تگهای خبر: ابزار , تولید , خدمات , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک