URLمعاونت علمی اعلام كرد؛

استفاده از ماسك های نانویی برای ورزشكاران اعزامی به المپیك

استفاده از ماسك های نانویی برای ورزشكاران اعزامی به المپیك

محققان در یک شرکت دانش بنیان از فناوری نانو برای ساخت ماسک های دوستدار محیط زیست استفاده کردند که مقرر است ورزشکاران اعزامی به المپیک ژاپن از این محصول دانش بنیان بهره مند شوند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، سیروس زینعلی مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ماسک های نانو اظهار داشت: به علت استفاده از الیاف طبیعی این ماسک بعد از آخر استفاده سازگار با محیط زیست بوده و قابل بازیافت در طبیعت است. خاصیت بوزدایی، ضد حساسیت و تنفس پذیری بالا، سازگاری بالا با پوست، پوشش مناسب صورت، عدم تجمع دی اکسید کربن حاصل از بازدم در پشت ماسک، عدم پیشگیری از ورود اکسیژن و افت فشار تنفس، حفظ خاصیت آنتی وایرالی ماسک تا صد بار شستشو به علت استفاده از الیاف فلز نقره خالص هم از دیگر خواص آن است.
به گفته این فعال فناور، همینطور در کنار این موارد باید به قابلیت کشسانی و انعطاف پذیری بالا، راحت بودن و عدم ایجاد اثر ماسک روی صورت هم اشاره نمود. همینطور این ماسک به علت کاهش آلودگی ویروسی می تواند برای افراد مبتلا به کرونا بعنوان محافظی برای کنترل و عدم پخش ویروس فرد مبتلا در محیط شود.
وی همینطور بیان نمود: هم اکنون این نوع از ماسک در کشورهای سوئیس، رژیم اشغالگر قدس، ژاپن، اسپانیا و امریکا تولید می شود و ایران هم با این محصول با فناوری بالا در جمع آنها قرار گرفت. مزیت برتر این ماسک نسبت به ماسک های ساخته شده در دیگر کشور ها ثبات شستشویی تا صد مرتبه نسبت به سی مرتبه شستشوی دیگر ماسک های مشابه است. همینطور قیمت یک دهم ساخته شده محصول توسط متخصصان ایرانی در داخل کشور را هم باید در نظر گرفت.
زینعلی با اشاره به اینکه این محصول می تواند با حمایت های دولتی برای دریافت مجوز ها و تاییدیه های خارجی ارزآوری و اشتغال زایی مناسبی برای کشور داشته باشد، اظهار داشت: الان این ماسک در شرکت ها جهت استفاده پرسنل مورد استقبال قرار گرفته است و سبب کاهش هزینه های ماسک های یکبار مصرف و کاهش آلودگی محیط زیست می شود. همینطور دریافت گواهی دانش بنیان تولیدی نوع ۱ در ارتباط با محصولات با فناوری بالا از دیگر مجوزات این محصول است.
وی اظهار داشت: مقرر است برای ورزشکاران و کاروان اعزامی ایران به المپیک ژاپن هم از این ماسک استفاده گردد.


منبع:

1400/04/22
22:08:36
5.0 / 5
634
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک