URLبرنامه چین برای نجات زمین ارسال 23 موشك به فضا!

برنامه چین برای نجات زمین ارسال 23 موشك به فضا!

کوتاه کننده لینک: پژوهشگران چینی می خواهند بیش از 20 موشک برای جلوگیری از برخورد یک سیارک  به زمین به فضا بفرستند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، دانشمندان مرکز ملی فضایی چین در شبیه سازی های انجام شده دریافتند که ۲۳ موشک لانگ مارچ۵ با وزن ۹۰۰ تن می توانند از برخورد یک سیارک بالقوه به زمین جلوگیری نمایند و آنرا از مسیر خود منحرف کنند.
موشک لانگ مارچ ۵بی مشابه موشکی است که در ماه مه سال جاری در فضا رها گردید و در نهایت به محلی در اقیانوس هند برخورد کرد.
احتمال برخورد سیارک ها به زمین کم است اما یک سیارک "بنو"(Bennu) با وزن ۷۸ میلیارد کیلوگرم تحت بررسی مقرر است.
سیارک بنو در گروه B سیارک ها دسته بندی می شود که به این معناست که دارای مقادیر زیادی کربن به همراه سایر مواد آلی است و بیش از ۴.۵ میلیارد سال قبل شکل گرفته است.
این سیارک می تواند حاوی مولکول هایی باشد که در شروع تشکیل زمین وجود داشتند و می تواند پایانی بر حیات در زمین نیز باشد.
طی سالهای ۲۱۷۵ تا ۲۱۹۹ این سیارک به فاصله ی ۷.۵ میلیون کیلومتری از مدار زمین می رسد و در دسته ی سیارک های خطرناک جای خواهد گرفت. بااینکه احتمال برخورد آن به زمین ۱ در ۲۷۰۰ است اما همچنان موجب نگرانی دانشمندان شده است.
برای منحرف کردن این سیارک به میزان زیادی انرژی جنبشی نیاز است. انرژی هسته ای این خطر را دارد که سیارک را به قطعات کوچک تبدیل کند که همچنان احتمال برخورد آنها به زمین وجود دارد بدین سبب ارسال چندین موشک سه سال پیش از این رویداد گزینه ی کارآمدتری است.
پژوهشگران می گویند، موشک های فعلی برای انجام چنین ماموریتی باید کمی بهبود یابند.
ایالات متحده آمریکا نیز درحال برنامه ریزی ماموریت مشابهی به نام "HAMMER" است که طی آن ۴۰۰ تن موشک به سمت این سیارک پرتاب خواهد شد. رسیدن آنها به بنو مدت زمان کمتری نیاز دارد. چیزی در حدود دو سال.
بااینکه برنامه آنها هزینه بر تر است و زمان بیشتری برای آماده سازی می خواهد. ایالات متحده برای انجام ماموریت خود باید ۲۵ سال زودتر از خبر برخورد احتمالی باخبر شود این در حالیست که چین تنها به یک دهه زمان نیاز دارد.
ناسا نیز فضاپیمایی به سمت بنو فرستاده است تا اطلاعات و نمونه هایی از آن جمع آوری کند. انتظار می رود فضاپیمای اسیریس-رکس (Osiris-Rex) در سال ۲۰۲۳ به همراه نمونه های جمع آوری شده به زمین بازگردد.
منبع:

1400/04/19
11:36:09
5.0 / 5
627
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک