URLدبیر ستاد توسعه زیست فناوری خبر داد:

حمایت 360 میلیارد تومانی از محصولات حوزه امنیت غذایی

حمایت 360 میلیارد تومانی از محصولات حوزه امنیت غذایی

کوتاه کننده لینک: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: تابحال ۳۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای محصولات حوزه امنیت غذایی اختصاص یافته است.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، دکتر مصطفی قانعی در مراسم بازدید و رونمایی محصولات حوزه امنیت غذایی ضمن اشاره به برنامه ستاد برای توسعه امنیت غذایی در کشور، بیان نمود: برای این کار نیاز داشتیم که زنجیره این زیست بوم را شناسایی و تکمیل نماییم. تابحال ۳۶۰ میلیارد تومان هم از اعتبارات معاونت علمی و فناوری برای این کار اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد: رونمایی از ۹ محصول امروز، بخش کوچکی از ۱۶۰ طرحی است که برای ارتقای امنیت غذایی در کشور در دست اجرا است و تلاش می نماییم همه این طرح ها را بزودی رونمایی نماییم. نقش معاونت علمی و فناوری در این کار توسعه فناوری و اثبات کارایی آن در کشور است. اما احتیاج به حضور بخش خصوصی داریم تا این طرح ها به نتیجه مطلوب برسد.
قانعی اظهار داشت: همه طرح ها با هم افزایی و همکاری نهادهای ذیربط اجرایی شده است تا بازار این محصولات تضمین شود. باید همه نهادها در کنار هم قرار گیرند و در کنار یکدیگر بایستند تا جهش تولید اتفاق بیفتد.
ورود شرکتهای دانش بنیان به حوزه امنیت غذایی ضروری است
کامبیز تاجر رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی هم در این مراسم، اظهار داشت: معاون علمی و فناوری به شکلی ساختارشکنانه و جسورانه به حوزه توسعه فناوری امنیت غذایی ورود کرده و به شکلی جدی پیگیر اجرایی شدن طرح ها و پروژه ها است.
وی اضافه کرد: بخش کشاورزی بر ۴ اصل منابع پایه، کشاورزان، سرمایه و دانش استوار است. در کشور ما به علت وجود شرایط شکننده ای که از نظر منابع داریم ضروریست که این سرمایه ها را حفظ و از آنها خلق ثروت نماییم.
به گفته بازرگان، تولیدات کشاورزی در کشور ما نیازمند ورود دانش است. این اهتمام هم در کشور شکل گرفته و نهادهای موثر برای ورود دانش به این بخش کنار یکدیگر ایستاده اند تا از دانش و فناوری حمایت کنند. دانش محور کردن تولید نیازمند صبوری، حمایت و پذیرش شکست های احتمالی است.
وی اظهار داشت: باید از ورود شرکتهای دانش بنیان و خلاق به حوزه کشاورزی و امنیت غذایی حمایت نماییم تا نهال دانشی که در کشور پا گرفته به درستی رشد کند.


منبع:

1400/04/13
12:12:57
5.0 / 5
565
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک