URLشركت لاكهید مارتین، آئروشل و سپر حرارتی ماموریت آینده ناسا در مریخ را می سازد

شركت لاكهید مارتین، آئروشل و سپر حرارتی ماموریت آینده ناسا در مریخ را می سازد

ناسا، شرکت ˮلاکهید مارتینˮ را برای ساخت آئروشل و سپر حرارتی ماموریت آینده خود در مریخ انتخاب نموده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، "آزمایشگاه پیش رانش جت" (JPL) ناسا شرکت آمریکایی "لاکهید مارتین" (Lockheed Martin) را برای طراحی و ساخت "آئروشل" (Aeroshell) و سپر حرارتی ماموریت خود موسوم به "ماموریت بازآوری نمونه مریخ" (MSR) انتخاب نموده است. این ماموریت، به گردآوری نمونه های سنگ و گرد و غبار مریخ و آوردن آنها به زمین کمک خواهدنمود.
ماموریت بازآوری نمونه مریخ که پرتاب آن برای ژوئیه سال ۲۰۲۶ در نظر گرفته شده است، قسمتی از ماموریت های آوردن نمونه از مریخ بشمار می رود تا بدین ترتیب، بخش هایی از مریخ را برای تجزیه و تحلیل به زمان بیاورد. اولین مرحله این ماموریت، با عبور مریخ نورد "استقامت" (Perseverance) از روی سطح مریخ برای یافتن نشانه های زندگی میکروبی درحال انجام شدن است. نمونه های خاک و سنگ جمع آوری شده توسط این مریخ نورد، بسته بندی و در مخازن ذخیره می شوند.
گام بعدی این پژوهش، ورود فرودگر ماموریت بازآوری نمونه مریخ است. این فرودگر، مریخ نورد دیگری را حمل خواهدنمود که مسیرهای مریخ نورد استقامت را دنبال می کند تا به جمع آوری نمونه های ذخیره شده بپردازد. این نمونه ها به فرودگر باز می گردند و در یک موشک کوچک بارگیری می شوند. این موشک با فضاپیمای دیگری ملاقات می کند تا نمونه ها را در دهه آینده به زمین بازگرداند.
در هر حال برای اینکه چنین برنامه ای به وقوع بپیوندد، فرودگر بازآوری نمونه مریخ باید بصورت ایمن به مریخ برسد. این بدان معناست که مهر و موم کردن فرودگر در یک آئروشل، نه فقط از آن در مسافرت به مریخ و ورود به جو این سیاره سرخ محافظت می کند، بلکه آنرا از نظر بیولوژیکی عقیم نگه می دارد تا از آلوده شدن مریخ به میکروب های زمین پیشگیری کند.
از آنجائیکه فرودگر بازآوری نمونه مریخ هنوز در مرحله طراحی به سر می برد، لاکهید مارتین درحال ساختن آئروشل جدیدی است. آئروشل، از یک بدنه مخروطی تشکیل شده که از یک ماده محافظ حرارت موسوم به "SLA-۵۶۱v" تولید شده است. لاکهید مارتین، آئروشل را با بهره گیری از سیلیکون سبک وزن و چوب پنبه ساخته است.


"دیوید بوچر" (David Buecher)، مدیر برنامه لاکهید مارتین برای ماموریت بازآوری نمونه مریخ اظهار داشت: ما به خاطر طراحی، ساخت و آزمایش یک آئروشل برای این ماموریت و همکاری باردیگر با آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا هیجان زده هستیم. خوشحال هستیم که می توانیم نقشی در محافظت از فضاپیمای آینده ناسا هنگام فرود روی مریخ داشته باشیم.1400/04/04
14:02:55
5.0 / 5
547
تگهای خبر: آزمایش , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک