URLشغل افراد علمی زیر ذره بین مجله نیچر

من را به ماه ببر!

من را به ماه ببر!

کوتاه کننده لینک من را به ماه ببر!


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیچر، لوردانا بسون ریاست واحد آزمایش میدانی آنالوگ و آموزش- اکتشاف در آژانس فضایی اروپا در کلن آلمان را بر عهده دارد.
لوردانا در این خبر بطور مختصر درباره فعالیت خود گفته است. او اظهار داشت: من از سال ۱۹۹۲ که مهندس کامپیوتر بودم و در حوزه فناوری اطلاعات به آنها آموزش می دادم تا حالا در آژانس فضایی اروپا (ESA) هستم و به فضانوردان آموزش می دهم. فعالیت من به تدریج کمی تغییر نمود و به طراحی ماموریت های آینده انسان به مریخ و همین طور ماموریت هایی برای کشف غارهای ماه کمک کردم.
این عکس در سال ۲۰۱۸ در قسمتی از جزایر قناری آتشفشانی اسپانیا به نام لانزاروته، گرفته شده است. گیاهان کمی در آنجا وجود دارند بدین سبب آنالوگ خارق العاده ای برای ماه و مریخ است. ما در اینجا بعد از یک شبیه سازی ماه که فضانوردان طی آن یاد گرفتند چگونه جالب ترین نمونه های سنگ را برای مطالعه تاریخ زمین شناسی شناسایی و جمع آوری کنند، به گرفتن یک گزارش پرداختیم. این آزمایش قسمتی از یک دوره میدانی سه هفته ای بود که آژانس فضایی اروپا در سال ۲۰۱۶ معرفی نمود که طی آن فضانوردان برای مشاهده خاصیت های زمین شناسی آماده می شوند.
ما جلسات آموزشی را در "فیورد" نروژ در دره "بلترباخ" در رشته کوه "دولومیت" در شمال شرقی ایتالیا و در ناحیه دهانه برخوردی "نوردلینگر ریس" در جنوب غربی آلمان انجام دادیم. در اینگونه نواحی فضانوردان می آموزند که چگونه بهترین نمونه های سنگ را برای بازگشت به زمین انتخاب کنند. ما تنها ۳۰۰ کیلوگرم از سنگ های ماه را در دست داریم که هنوز هم دانشمندان درحال تجزیه و تحلیل آنها هستند. داشتن این سنگ ها برای مطالعه منشا منظومه شمسی بسیار باارزش است.
من همین طور از سال ۲۰۱۱ یک برنامه خاص را اجرا می کنم که در آن گروهی متشکل از شش فضانورد را شش شبانه روز در غارهای جزیره "ساردینیا" ایتالیا یا اسلوونی بصورت جداگانه نگه می داریم. در آنجا فضانوردان تنها خودشان هستند و بعضی اوقات مجبور به عبور از معابر باریک هستند اما گفتنی است من و دیگر مربیان بخش ایمنی، یک پزشک و اپراتورهای فیلمبرداری بر حال آنها نظارت داریم. هر چه در مسافرت به فضا آنها از زمین دورتر می شوند برای حفظ ایمنی می بایست بیشتر مراقب خود باشند.
صخره های ماه و مریخ اطلاعاتی باارزش درباره ساختار زمین طی میلیاردها سال پیش ارائه می دهند. ما به فضانوردان نیاز داریم تا توسط آنها بیشتر از تاریخ و گذشته زمین مطلع شویم.1400/03/23
22:45:40
5.0 / 5
577
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک