URLجذب متخصصان ایرانی غیرمقیم در پارك فناوری دانشگاه تهران

جذب متخصصان ایرانی غیرمقیم در پارك فناوری دانشگاه تهران

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در صدد جذب متخصصان ایرانی غیر مقیم است که در این راستا با معاونت علمی و فناوری همکاری می کند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از مهر، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نخستین رویداد برنامه «همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور» را امروز برگزار کرد.
هدف از برگزاری این رویداد پشتیبانی از ایده های نوآورانه و فناورانه و در امتداد حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان بود. این رویداد فرصتی را در اختیار متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور قرار می دهد تا به ارائه دستاوردها و محصولات خود بپردازند و بتوانند برای طرح های خود سرمایه گذار جذب کنند.
خدیجه امیریان مشاور عالی ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در امور بین الملل در نخستین رویداد مجازی برنامه متخصصان خارج از کشور با تاکید بر آمادگی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برای جذب پژوهشگران و نخبگان ایرانی مقیم خارج اضافه کرد: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران یکی از ۱۲۴ پایگاه برنامه همکاری با متخصصان و نخبگان ایرانی خارج از کشور است و در اجرای این برنامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همکاری می کند.
وی شبکه سازی را یکی از اهداف این رویداد دانست و گفت: این شبکه سازی بین متخصصان خارج از کشور، صنایع، سرمایه گذاران و نهادها صورت خواهد گرفت.
امیریان در ادامه از جذب سرمایه بعنوان هدف دوم رویداد یاد کرد و اظهار داشت: جذب سرمایه برای ایده های برتر متخصصان و محققان ایرانی مقیم خارج همچون اهدافی است که در این برنامه دنبال می شود.
وی در ادامه اضافه کرد: آشنایی متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با توانمندی های پایگاه های همکار و همین طور دریافت پیشنهادات و چالش های پیش روی این متخصصان و سرمایه گذاران و سایر نهادها بمنظور ارتقای این برنامه از دیگر اهداف برگزاری این رویداد محسوب می شود.
امیریان با اشاره سابقه پارک دانشگاه تهران اشاره کرد: این پارک به برنامه همکاری با پژوهشگران خارج از کشور پیوسته است و هر کدام از این پژوهشگران و نخبگانی که بخواهند با شرکتها و هسته های فناور و شتابدهنده ها همکاری کنند، مشتاق جذب آنها هستیم.

1400/03/21
20:14:22
5.0 / 5
696
تگهای خبر: شبكه , شركت , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک