URLدر گزارش كوتاه كننده لینك عنوان شد؛

اشتراك گذاری ۱۹هزار تجهیز آزمایشگاهی

اشتراك گذاری ۱۹هزار تجهیز آزمایشگاهی

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی اظهار داشت: تابحال ۱۹هزار تجهیز برای محققان توسط این شبکه آزمایشگاهی به اشتراک گذاشته شده که دانش بنیانها می توانند از طرح های تخفیفی استفاده کنند.رضا اسدی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر، عرضه خدمات آزمایشگاهی و دارای کیفیت را یک زیرساخت کلیدی برای انجام پژوهش های کاربردی و توسعه محصولات فناورانه دانست و اظهار داشت: شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی با همین رویکرد بستری را برای ایجاد ارتباط و تعامل اثربخش میان طرف عرضه خدمات یعنی مجموعه های آزمایشگاه ها با طرف تقاضا یعنی شرکتهای دانش بنیان و خلاق، دانشگاهیان و پژوهشگران بوجود آورده است.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی اضافه کرد: از آغاز فعالیت شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی تا کنون، زمینه برای عرضه بیشتر از صدها نوع خدمت آزمایشگاهی در شکل ها و دسته بندی های موضوعی متعدد فراهم آمده است.
به اشتراک گذاری ۱۹ هزار تجهیز آزمایشگاهی
وی افزود: چونکه این شبکه آزمایشگاهی توانسته به بستری مناسب برای به اشتراک گذاری بیشتر از ۱۹۰۰۰ تجهیز آزمایشگاهی از ۹۲۰ مجموعه عرضه دهنده خدمات شامل مراکز تحقیقاتی، پژوهشگاه، شرکت و آزمایشگاه از بخش دولتی و خصوصی تبدیل گردد.
به گفته وی، تمامی حوزه های فناوری در دامنه خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی قرار دارد و این شبکه آزمایشگاهی، به پژوهشگران و صنایع فعال در حوزه های مختلفی مانند فنی و مهندسی، مواد و متالورژی، برق و الکترونیک، شیمی، هوا فضا، معدن؛ حوزه محیط زیست، کشاورزی و گیاهان دارویی و حوزه های زیست فناوری و پزشکی عرضه خدمت می کند.
حمایت از زیست بوم فناوری و نوآوری
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، پشتیبانی از فعالان زیست بوم نوآوری برای رونق پژوهش و توسعه محصولات دانش بنیان را یکی از محورهای اولویت دار شبکه آزمایشگاهی عنوان نمود و اضافه کرد: این حمایت ها در شکل ها و شیوه های متعدد به مخاطبان عرضه شده است و برای عرضه بهتر این خدمات، باشگاه مشتریان شبکه چتری حمایتی را برای فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری فراهم نموده است.
وی با بیان اینکه بیشتر از ۱۲۰ هزار عضو حقیقی و حقوقی بر بستر باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی از این خدمات و تسهیلات بهره برده اند، افزود: باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی با تسهیل دسترسی به خدمات آزمایشگاه های سراسر کشور، به شرکتهای دانش بنیان و خلاق، نخبگان، محققان و دانشگاهی کمک می نماید تا بتوانند دسترسی سریع تر و ساده تری به خدمات آزمایشگاهی داشته باشند.
به گفته اسدی فرد، طرح های تخفیف متناسب با نیاز هریک از گروه های عضو باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، در هر فصل تعیین و اعلام می شود.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، به گروه های مخاطب این تخفیف ها اشاره نمود و اضافه کرد: در این طرح تلاش شده است با نگاهی جامع نگر، تمامی اقشار نقش آفرین در حوزه نوآوری و فناوری ذیل چتر حمایتی باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، از حمایت ها و تخفیف ها برخوردار شوند.
وی افزود: بر همین اساس، شرکتهای دانش بنیان، دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری، نخبگان، شرکتهای خلاق، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و سرآمدان علمی ایران مشمول طرح های تخفیف فصلی این شبکه می شوند.
وی ادامه داد در سال ۱۳۹۹ بیشتر از ۳۰۰ میلیاردریال اعتبار توسط پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و شرکتهای دانش بنیان استفاده شده است.
اسدی فرد از عرضه تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان اطلاع داد و اضافه کرد: شرکتهای دانش بنیان یکی از مخاطبان اصلی تخفیف ها به شمار می روند.
امکان بهره مندی از خدمات آزمایشگاهی تا ۴۰ میلیون ریال توسط شرکتهای دانش بنیان
اسدی فرد اضافه کرد: شرکتهای دانش بنیان در سال ۱۴۰۰، به میزان ۴۰ میلیون ریال اعتبار استفاده از خدمات آزمایشگاهی را با تخفیف ۵۰ درصدی دریافت می کنند.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، شرکتهای خلاق و فعالان صنایع نرم و فرهنگی را گروه دیگری از مخاطبان دریافت تسهیلات اعتباری باشگاه مشتریان دانست و اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طرح پشتیبانی از شرکتهای خلاق را با عنایت به نقش اثربخش این شرکت ها در رونق اقتصاد دانش بنیان و شکوفایی ظرفیت های نهفته علوم انسانی، صنایع خلاق و فرهنگی بعنوان یکی از اولویت های جدی دنبال می کند.
وی افزود: شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی هم هم راستا با این سیاست، تسهیلات اعتباری استفاده از خدمات آزمایشگاهی را به میزان ۴۰ میلیون ریال و با تخفیف ۵۰ درصدی به شرکتهای خلاق عرضه می کند.
اسدی فرد، به تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی با تخفیف ۵۰ درصدی دریافت خدمات آزمایشگاهی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور اشاره نمود و افزود: همینطور دانشجویان تحصیلات تکمیلی از تسهیلات ۴۰ میلیون ریالی با ۵۰ درصد تخفیف بهره مند می شوند.

1400/03/21
12:30:59
5.0 / 5
770
تگهای خبر: آزمایش , چت , خدمات , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک